12-16/4 חוה"מ פסח – מטיילים עם פזית באזרבייג'ן

הצטרפו לקבוצת "מטיילים עם פזית" של טיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות, עדכונים וחוויות

פסח – חג שני – נצא לטיול מאורגן לאזרביג'ן היפה. 

הטיול מודרך ע"י מדריך מקומי דובר עברית ומלווה ע"י נציגתנו: פזית 

הטיול הוא חגיגה של תרבות, נופים, קניות וחוויות:

✔️ העיר הצפונית QUBA
✔️ העיירה "קרסניה סלובודה"
✔️ הכפר ח'ינאליג על הר הקווקז
✔️ גובוסטאן – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.
✔️ באקו – העיר העתיקה והעיר החדשה
✔️ ההר הבוער ומקדש האש "אטשגה"

מה מיוחד בטיול שלנו?

✔️ חצי פנסיון: 4 ארוחות בוקר ועוד 4 ארוחות ערב, 3 מתוכן במסעדות מקומיות עם פולקלור ואווירה מקומית כולל שתיה קלה
✔️ נסיעה לעיר הצפונית קובה, לעיירה קרסניה סלובודה ולכפר ח'ינאליג על הר הקווקז
✔️ 
שעות טיסות מיטביות עם אזרבייג'ן אירלנס
✔️ סיור ערב מודרך וליווי בשני ערבים נוספים בבאקו
✔️
כניסות לאתרים כמו: מרכז התרבות המרשים של היידר אלייב (Heydar Aliyev Centre), רכבל ועוד
✔️ 
פינוקים במהלך הטיול (מי שמכיר את פזית, יודע)

הָרֶפּוּבְּלִיקָה שֶׁל אָזֶרְבַּיְיגָ'ן (באזריתAzərbaycan Respublikası) היא מדינה בעבר הקווקז הסמוכה לים הכספי. היא גובלת ברוסיה בצפון, בגאורגיה ובארמניה במערב ובאיראן בדרום.

לאזרבייג'ן מורשת תרבותית עתיקה. היא שוכנת בחבל ארץ הנחשב למקור של ציוויליזציות עתיקות. היא ידועה כבעלת אחת החברות האסלאמיות המתקדמות והחילוניות ביותר ונחשבת לאחת המדינות המוסלמיות בעלות הסובלנות הדתית הגבוהה ביותר. בעוד שהחוקה האזרית לא מגדירה דת רשמית במדינה, רוב האוכלוסייה משויכת לזרם השיעה. למרות זאת, הזהות המוסלמית של האזרחים נוטה להיות מבוססת יותר על אתניות ותרבות. אזרבייג'ן היא המדינה המוסלמית הראשונה (אחרי הרפובליקה העממית של קרים) שהייתה לרפובליקה דמוקרטית וחילונית (הרפובליקה הדמוקרטית של אזרבייג'ן). היא נוסדה בשנת 1918, והצטרפה לברית המועצות בשנת 1920. בשנת 1991 עם התפרקות השלטון הסובייטי היא שבה והפכה לעצמאית. זמן קצר לאחר מכן, במהלך מלחמת נגורנו-קרבאך, כבשה ממנה ארמניה את חבל נגורנו-קרבאך, השטחים המקיפים אותה, ובנוסף מספר מובלעות.

באקו הבירה – הדבר החם הבא בתיירות

באקו היא בירתה של אזרבייג'ן בירת רפובליקת אזרבייג'ן והעיר הגדולה בה. כ- 3 שעות טיסה מת"א. שוכנת בצדו המערבי של הים הכספי, אוכלוסיית העיר 2 מליון תושבים ובעיר רבתי (על פרווריה) כ-3 מיליון תושבים.

בבאקו שלושה חלקים – העיר העתיקה, העיר החדשה והעיר הסובייטית.

בשנת 2000 הכריז אונסק"ו על העיר העתיקה של באקו כעל אתר מורשת עולמית. העיר, מוקפת החומה, מלאה בסמטאות הבנויות כמבוך ויש בה מבנים עתיקים, שהבולטים בהם הם ארמון שירוואנשה, מהמאה ה-15 ומגדל הנערה מהמאה ה-12. בתחומי העיר העתיקה ישנם גם עשרות מסגדים קטנים, בתי מרחץ וחאנים. רוב המוזיאונים של באקו, שהוקמו בתקופת השלטון הסובייטי במדינה, מרוכזים בחלקה החדש של העיר. האזור הסובייטי מכיל בעיקר בניינים גבוהים, השולטים על קו הרקיע של העיר.

קובה (באזריתQuba) היא עיר בצפון אזרבייג'ן, בחלקה האירופי של המדינה, שמשמשת מזה זמן רב כמקום מושבה של קהילת יהודי ההרים הגדולה ביותר באזור. אוכלוסיית העיר היא כ-24 אלף תושבים. כלכלת העיר מבוססת על ייצוא תפוחים לחו"ל וכן על ייצור שטיחים, שגם הם מיועדים בחלקם ליצוא.

מלון:
 • לינה בקובה מלון מפואר 5 כוכבים Quba Palace Hotelע"ב חצי פנסיון
 • לינה בבאקו במלון
 • Staybridge Suites Baku מדורג כ 4 כוכבים ע"ב ארוחת בוקר (ארוחות ערב כלולות, במסעדות בעיר)
טיסות:
 • אזרבייג'ן אירלנס כולל כבודה 23 ק"ג ותיק יד 10 ק"ג לכל אחד וארוחה בטיסה
 • הלוך 12/4 בשעה 12:00
 • חזור 16/4 בשעה 20:20
 • נא לשים לב לתוקף של הדרכון לפחות חצי שנה לפני יציאה מהארץ
מחיר:

3,990 ש"ח לנרשמים עד 29/2 או עד גמר המקום

עד 10 תשלומים ללא ריבית

תוספת לחדר יחיד: 700 ש"ח

הבטח את מקומך בתשלום מקדמה בסך 500 ש"ח

מחיר כולל:
 • טיסות הלוך ושוב לבאקו עם חברת התעופה אזרבייג'ן אירלנס כולל כבודה 23 ק"ג ותיק יד 10 ק"ג לכל אחד וארוחה וכן מיסי נמל ובטחון
 • לינה בקובה – במלון Quba Palace Hotel 5 כוכבים
 • לינה בבאקו – במלון Sapphire Bayil 4 כוכבים השוכן ברובע סבאיל (Sabayil) או מלון Ivy Garden Hotel Baku 5 כוכבים הממוקם במרחק של 8 ק"מ מכיכר המזרקות (Fountains)
 • חצי פנסיון – 4 ארוחות בוקר ו- 4 ארוחות ערב
 • סיור ערב מודרך בבאקו
 • אוטובוס תיירים ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול ובכפוף להיתר שעות הנהיגה עפ"י החוק האירופאי.
 • סיורים וכניסות לאתרים לפי תוכנית הטיול
 • בקבוק מים מינרלים כל יום
 • מדריך דובר עברית ומלווה (פזית)
 • תשר לנותני שירות בחו"ל
מחיר אינו כולל:
 • תשר למדריך (כ- 5$ ליום)
 • ארוחות נוספות
 • ביטוח רפואי ומטען
 • אשרת כניסה לאזרבייג'ן המשולמת ומונפקת בעת החתמת הדרכון {26$} או דרך אתר האינטרנט באתר משרד הפנים של אזרבייג'ן {24$}
 • שתיה חריפה בארוחות
 • כל מה שאינו כלול בתכנית ובמחיר הטיול
רמת קושי:

מתאים לכולם!!

מה להביא:

יימסר קרוב למועד

תוכנית הטיול:
יום 1 יום ראשון  12/4: ת"א - קובה

ניפגש בנתב"ג ונצא לדרכנו בטיסה אל נמל התעופה על שם היידר אלייב בבאקו לאחר הנחיתה וקבלת ויזות בשדה התעופה, עם ההגעה, נצפין לכיוון הרי הקווקז אל העיר קובה. נגיע למלוננו המפוארQuba Palace Hotel. ארוחת ערב ולינה.

יום 2 יום שני 13/4: קרסניה סלובודה - קובה - הכפר ח'ינאליג - באקו

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נעשה דרכנו לעיר הצפונית QUBA הנמצאת למרגלות המזרחיים של הרי הקווקז. נתחיל בעיירה: "קרסניה סלובודה" המכונה גם "הקסבה האדומה". זהו שמה של העיירה היהודית האחרונה בעולם שכל כ-4,000 תושביה הם יהודים. נבקר בסמטאות ובבתי הכנסת, נראה את בית העלמין המשקיף על השכונה היהודית, את הישיבה והמקווה. בצדו השני של נהר ה Kudyal  נראה את המסגדים העתיקים. נבקר באנדרטת השואה האזרית. נכנס לעיר קובה, מרכז לאריגת שטיחים וכפר יהודי קדום, אליה הגיעו היהודים ב-1742 לאחר גלות בבל הארוכה שפיזרה את היהודים ברחבי פרס. בתחילה היו בעיירה כ-20 אלף יהודים כאשר 14 בתי כנסת משמשים את הקהילה. כיום רק שלשה בתי כנסת משמשים את יהודי העיירה כאשר אחד מהם בימים אלה הופך למוזיאון היהודי במקום. לאחר מכן נעבור לרכבים קטנים ונתחיל לטפס כ 2,200 מטר אל הכפר ח'ינאליג (בהתאם לתנאי מזג האויר) אשר ממוקם בלב הרי הקווקז ומוקף נוף הררי משגע. המקום ידוע בעיקר בזכות הרקמה והמנהגים הייחודים למקום.

בסיום יום מרתק נגיע רעבים לבאקו. נגיע למסעדה לארוחת ערב וצ'ק אין במלוננו בבאקו.

יום 3 שלישי 14/4: באקו - סיור בעיר

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר באקו. נתחיל לגלות את העיר המקסימה עם רחובותיה העתיקים וגורדי שחקים מודרניים, במהלך הסיור תוכלו לראות את היופי המלכותי של העיר העתיקה של באקו, נעבור ליד  ארמון המאה ה -15 של שושלת שירוואנשאח, בהמשך נעבור ליד  מגדל הבתולה המלא במסתורין ובסודות עתיקי יומין, וכן ברחובות  הצרים בני מאות השנים. נבקר במוזיאון ספרים מיניאטוריים. הסיור בעיר העתיקה עורך כשעתים וחצי. עם סיומו נמשיך ונסייר על שדרת השהידים. זהו החלק המודרני של העיר באקו. נתחיל משדרת השהידים ליד מגדלי הלהבה, גורדי שחקים מודרני מעוצב בצורת להבה – סמל העיר באקו. שדרת השהידים משקיפה על מפרץ באקו הפותח נוף עוצר נשימה של העיר. נגיע לונציה הקטנה, מוזיאון השטיחים המפורסם. נמשיך למרכז התרבות המרשים של היידר אלייב (Heydar Aliyev Centre), שתכננה האדריכלית הגאונה זאהה חדיד והוא נושא בגאון את התואר "הבניין המעוות ביותר בעולם". נכנס לתוכו לביקור של כשעה וחצי. נמשיך לבית הכנסת היהודי ובסביבות 17:00 נשוב למלון. נצא שוב בערב לטייל בעיר היפה והמוארת כולל ארוחת ערב במסעדה עם פולקלור מקומי.

יום 4 יום רביעי 15/4: באקו - ג'יפים בגובוסטן - שוק סאדארק - ביבי אייבט -באקו

לאחר ארוחת הבוקר לפנינו יום מרתק נוסף, כ- 45 דקות נסיעה נדרים מהבירה האזרית לאזור גובוסטאן. נטפס ברכבים קטנים (ג'יפים) (מותנה במזג האויר) אל נוף הירח של "הבוץ הגעשי". מכאן נרד אל המוזיאון ושמורת הפטרוגליפים של גובוסטאן, ובה חריטות סלע מרהיבות בנות עשרות אלפי שנים. האתר מהווה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נסע לאורך חופי הים הכספי המלאים באסדות קידוח לנפט וגז נשוב לכוון באקו.

נבקר בשוק הענק של בינה (זמן חופשי בשוק)  וממנו למסגד ביבי הייבט, בו קבורה בת משפחתו של הנביא מוחמד. המסגד, הצופה על נמלה של באקו, נבנה מחדש בשנים האחרונות ואנו נספר את סיפורו. מכאן נשוב לעיר הגדולה, למלוננו לקראת השעה 17:00. נצא שוב בערב לטייל בעיר היפה והמוארת כולל ארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום 5 יום חמישי 16/4: יאשיל באזאר - גנג'ליק מול - ההר הבוער - מקדש האש - ת"א

לאחר צ'ק האוט במלון נצא ליום סיור נוסף שלנו. אי אפשר לבקר בבאקו בלי להיות בשוק האוכל הגדול והירוק, זהו שוק פירות ותבלינים ססגוני הנקרא באזרית יאשיל באזאר. נמשיך לגנג'ליק מול, מרכז קניות המרשים והגדול של באקו כאן יהיה לנו זמן חופשי להשלמת קניות ולארוחת צהרים לקראת החזרה הביתה. נמשיך להר הבוער כבר מאות שנים הנקרא yanardag. נראה את הלהבות הבוערות מתוך הפתחים באבנים מגז הפורץ מן האדמה. בדרך נראה את ה"חרגולים" השואבים נפט מהאדמה – מקור עושרה של המדינה.

נמשיך עוד כ 20 דקות נסיעה ונגיע למקדש האש "אטשגה" לו חשיבות רבה בדת הפרסית. בו נלמד על הזראטוסטרים ומשם לשדה התעופה

חוזרים הביתה מטיול משגע עם מלא חוויות.