אוגוסט 2022: שוויץ – טיול שמורות הטבע היפות, כושר בינוני

תאריכים: אוגוסט 2021

בשוויץ נופים פסטורליים מהפנטים, נטייל במסלולי טבע מגוונים ומטריפים: יערות עד, נהרות ואגמים בצבע טורקיז, מפלים חלומיים, קרחונים מרהיבים ועוד…

נטפס את מפל הרייכנבאך שם קפץ שרלוק הולמס אל מותו, נעלה ברכבלים הכי קרוב לאלוהים ונגלוש כל הדרך חזרה…

הימים שלנו היו מלאים בהליכות בטבע ונופים מדהימים – שוויץ להיות בתוך גלויה!


זהו טיול כוכב – מלון אחד לכל אורכו ונסיעות קצרות לשמורות הטבע היפות ביותר בשווייץ באזור: ברנר אוברלנד, קנטון ברן.
המחיר כולל: רכבלים, כניסה לשמורות טבע, רכבות, אוטובוס ממזוג צמוד, טיסות, מלון משגע והרשימה עוד ארוכה!

לאלבום תמונת מטיול קודם לחצו כאן!

סדר הימים ישתנה ע"פ מזג האויר והחלטת צוות המדריכים:

תוכנית הטיול:
יום 1: טיסה ת"א – מילאנו

בבוקר נטוס אל על ישיר למילאנו. ננחת בשעות הבוקר, נסיעה קצרה וכבר נצא למסלול מהמם מלא מפלי מים וכתמי שלג בין יערות ענקיים !

לקראת ערב נגיע אל המלון שלנו בעיירה הציורית מאירינגן, בלב שמורת הטבע ברנר אוברלנד, "ההרים הגבוהים" של שוויץ. ארץ השוקולד ונופי הטבע, שירת היודל בפסגות האלפים, ארץ של יופי ושלום, שכל תמונת סלפי שם נראית גלויה פרסומת ללא צורך בפוטושופ וכל פרה מקושטת פרחים היא דוגמנית על. ארץ של טבע, שעונים, רכבות, מטעמי פונדו ואגדות.

הרים גבוהים בצידי הכביש, נחלים, גשרים ונהרות, פרות ידידותיות עם פעמוני ענק על כרי דשא, כוכי מדונה מקושטים בפרחים ופסלוני ישו, שבילים מסומנים ואגמי מים בגווני כחול המקשטים את שני צידי ההר… והכל נקי נקי כאילו השוויצרים דואגים לגזום ולפנות כל עלה מיותר…

יום 2: גלויות נוף – גרינוואלד

העיירה גרינוואלד בעמק ברנר אוברלנד – רמת ברן הגבוהה. את כל מה שראיתם בגלויות ובתמונות הכי מדהימות של שוויץ תראו כאן, וזה אפילו יפה עוד יותר במציאות!

נעלה בסדרת רכבלים אל אחת הפסגות הידועות באזור – השפיץ של פירסט ! בפסגה של פירסט מחכה לנו נוף מטורף של 3 הפסגות הידועות של שוויץ: אייגר (הלוחם), מונך (הנזיר), יונגפראו (העלמה הצעירה). נוף מרהיב זה ילווה אותנו כל היום מזוויות שונות. פסגת היונגפראו הגבוהה באזור וחברותיה, הנמוכות אך במעט – אייגר, ומונך הם היהלום שבכתר של האזור כולו.

מה אין כאן? פסגות אדירות, קרחוני עד, אגמים, מפלים, קניונים, אתרי סקי, בקתות הרים, תצפיות פנורמיות ומסלולי טיול אינסופיים.

על פסגת פירסט בנו מסעדה וחנות מזכרות וכמובן מרפסת תצפית תלויה על האזור כולו: "הקליף של פירסט". אם תרגישו נועזים תוכלו לשכור קורקינט בתחנת הרכבל בורט ולדהור כל הדרך למטה או כמו כל התיירים ברכבל…

בעיירה נצא לסיבוב בין התיירים והחנויות והמסעדות היוקרתיות של גרינוואלד. אם תרצו נצא בערב יחד לטעום פונדו יחד במסעדה מקומית אותנטית ולחגוג על בירה בלונד מקומית.
רמת קושי: כ 4-5 ק"מ הליכה

יום 3: מפלי שרלוק הולמס Reichenbach fall

שוויץ היא גם ארץ האגדות. הכי פופולרית היא היידי בת ההרים, אבל גם ג'יימס בונד צילם כאן על הר שילטהורן את הסרט בשרות הוד מלכותה, התאהב והתחתן עם טרייסי שנרצחה מייד לאחר טקס החתונה. ג'יימס בונד שלנו נשאר רווק לטובת המעריצות וגם קפץ באנג'י בפתיח לסרט גולדן איי מאחד הסכרים בסביבה.

גם הבלש הכי מפורסם בעולם, שרלוק הולמס, אהב לנפוש בדיוק כאן כמונו, בעיירה מאירניגן, ונפל את מותו ממרומי מפל מים אדיר בקרב הסופי עם אויבו מוריארטי הנבל.

שמורת מפלי שרלוק הולמס היא שמורת טבע פרטית וקסומה לזכרו של הבלש אליה נצא להצטלם בראש המפל עם מעיל הטוויד האנגלי והמקטרת שלו. הכינו את מעילי הגשם! רסיסי המים היוצאים מהקרחון בזרם עז מסתער ומסתובב ומקפיא גם ביום חם. קרני השמש המשתקפות במיליארדי טיפות המים מייצרות אלפי קשתות צבעוניות.

רכבת עץ עתיקה ומיוחדת הנוסעת על גלגלי שיניים בזווית תלולה, היא אשר תיקח אותנו לראש המפל ומשם נרד רגלית ובזהירות אל הסלע ממנו נפלו אל מותם שרלוק ומוריאטי.

נמשיך רגלית כ 3 ק"מ או באוטובוס הצמוד אל קניון אארה – Aare Schlucht, אחד המקומות היפים שכל תייר בשוויץ מבקר שם. זהו קניון צר אותו חצב קרחון קדום ובו מים תכולים וזכים זורמים בנהר הארה, טסים וזורמים בלחץ עז ואנו נתהלך מעליהם בגשרי עץ תלויים כמו בבניאס שלנו, רק להבדיל…
רמת קושי: כ 6-8 ק"מ הליכה

יום 4: אינטרלאקן + שייט על האגם בין העיירות

במרכז ההרים הגבוהים של שמורת הטבע ברנר אוברלנד, בין שני אגמי טורקיז נפלאים מוקפי עיירות ציוריות, נמצאת העיירה אינטרלאקן. פירוש השם עוד מתקופת הרומאים בלטינית עתיקה – בין האגמים. האגמים, אחד נקרא בריאנץ והשני טון.

העיירה עצמה היא הגדולה באזור ומקום טוב לרכישת מזכרות משוויץ בדוכנים הרבים והזולים ובעיקר נקודת יציאה אל השייט שלנו: נצא לשייט רגוע על אחד משני האגמים. המים הכחולים יכפילו וישקפו את היערות הירוקים, את לובן פסגות ההרים על רקע השמים הכחולים.

נעצור בעיירות הקטנטנות לאורך החופים. נצטלם, נטעם גלידה או מרק חם ע"פ המזג או בירה מקומית.
רמת קושי: כ 4-5 ק"מ הליכה

יום 5: גרימזל – הרכבת הכי תלולה בעולם וסכרים אדירים!

נטפס עם האוטובוס אל גרימזל-פס, מעבר הרים גבוה ומרהיב. כבר לאורך הכביש המתפתל בעלייה נחזה בסדרת אגמים מלאכותיים ומרשימים שנוצרו בעזרת סכרים ענקיים. מפסגת הגרימזל נרד קצת רגלית וקצת באוטובוס בשביל בין סכרים ועליהם, בין אגמים ויערות.

נגיע לגרימזל באן: "הרכבת המשוגעת" התלולה בעולם שמתחילה לעלות על ההר בצורה הדרגתית ומגיעה גם לזווית אנכית ממש, לא מיועד לסובלים מפחד גבהים ! אבל אל דאגה, השוויצרים יודעים את העבודה והרכבת משוגעת ומשגעת להנאת התיירים שצורחים את גרונם ומתקתקים במצלמות שלהם.

בפסגה נמצא לנו אגמון נפלא ומסעדה מפנקת לנשנוש צהריים ונרד בשביל מקסים מלא פרחי אביב. בגובה הזה השלג רק נמס ופינה את השטח לאלפי פלגי מים בין שדות פרחים צבעוניים ופרות מדושנות עונג.
רמת קושי: כ 6-8 ק"מ הליכה

יום 6: הר הטיטליס – נוף של סרט בוליוודי

יום בו נעלה בסדרת רכבלים ורכבות הרים אל אחת הפסגות של הרי האלפים והיפה ביותר: הר טיטליס. בפסגה נפגוש קרחוני עד ונוף הרים ענקי וגם המון הודים אשר בעקבות סרט להיט שצולם לאחרונה בבוליווד באים לכאן בהמוניהם להצטלם עם דמויות קרטון של כוכבי הסרט.

בפסגה נוף מטורף, מערת קרח כחולה וגשר תלוי מתנדנד מהגבוהים בעולם…. למטה בעיירה אנגלברג נעצור במנזר הבנדיקטי לטעימות ורכישת גבינות שוויצריות לקחת הביתה לארץ. אם נספיק נעצור גם בעיר לוצרן על גדות האגם, לקראת שקיעה, בעלת נוף מרהיב וייחודי.

נצא גם לסיור קצר אל פסל האריה בעיר העתיקה וגם נחצה את גשר העץ ההיסטורי והמפורסם של לוצרן אשר הפך לאחד מסמליה המרכזיים של שווייץ
רמת קושי: כ 5-6 ק"מ הליכה

יום 7: עמק המפלים – לאוטרברונן – עמק 72 המפלים

נצא לאחד השבילים היפים ביותר בשוויץ: עמק לאוטרברונן. (פרוש השם מגרמנית: עמק המפלים הרועמים) סביבנו פסגות מושלגות, יערות ירוקים, כפרים ציוריים עם בקתות עץ, פרות רועות באחו, אגמי טורקיז ומפלים שוצפים. עמק לאוטרברונן שבאזור היונגפראו מהווה תמצית מושלמת של כל היופי הזה.

העמק נמצא למרגלות הפסגות האדירות של האזור: יונגפראו (Jungrau) מונך (Monch) ואייגר (Eiger). העיירה הקטנה לאוטרברונן השוכנת בפתחו של העמק נראית כאילו ציירו אותה עבור גלוית נוף שוויצרית. לאחר שנצלם את מפל המים המפורסם של לאוטרברונן נעלה ברכבל ונצעד בשביל יערות מול נוף מרהיב אל הכפר מיורן, כפר ציורי מדהים נטול כלי רכב והדרך היחידה אליו היא רק בעזרת רכבל או רגלית. מהכפר ללא-מכוניות נרד רגלית או ברכבל אל מפל המים הכי ידוע בשוויץ: טרומלבאך Trummelbach.

זהו מפל מים אדיר שנחצב בקרחון רק לפני כמה שנים לטובת התיירים המשתאים מכמות המים האדירה היוצאת מהקרחון הנמס במפל בעל כוח אדיר החוצב לו בסלע.
רמת קושי: כ 5-6 ק"מ הליכה

בסופו של טיול ניסע לשדה התעופה בדרך הבייתה !

מלון:

בית מלון כפרי "Rebstok" בעיירה מאירניגן בלב שמורת הטבע היפה ביותר בשוויץ – ברנר אוברלנד

טיסות:

טיסות סדירות של "אל על" ת"א – מילאנו – ת"א:

מחיר:
6,980 ש"ח לאדם בחדר זוגי
ניתן עד 10 תשלומים שווים ללא ריבית בכרטיס אשראי. תוספת לחדר יחיד 950 ש"ח
שלם עכשיו 500 ₪ והבטח את מקומך! את היתרה ניתן לשלם עד 45 יום לפני מועד הטיול, לאחר מכן לא ניתן יהיה לשמור את המקום
מחיר כולל:

טיסות במסלול תל אביב – מילאנו – תל אביב
מסי נמל והיטלי דלק
6 לילות 7 ימים בבית מלון כפרי "Rebstok"
על בסיס ארוחת בוקר.
אוטובוס ממוזג צמוד
מדריכים מצוות טיולים ואגדות.
כניסה לכל האתרים המצוינים במסלול.
כל הרכבלים כלולים במסגרת הטיול המודרך.

מחיר אינו כולל:

שתייה קלה או חריפה בארוחות.
ארוחות הצהריים וערב אינן כלולות במחיר.
ביטוח בריאות ומטען.
הוצאות אישיות.
תשר לנותני השירות במלון ולנהג בסך 30 יורו או 35 פרנק לאדם שייאספו ביום הטיול הראשון.
כל מה שלא צוין בסעיף "המחיר כולל"

רמת קושי:

רמת קושי בינונית, מסלולי הליכה בטבע, לא מסלולים שטוחים.

מה להביא:

נעלי הליכה טובות!!!! נעלי הרים אטומות למים לא מחליקות
בגדים קצרים וארוכים
מעיל פליז לערב (קר בערב)
מעיל גשם או שכמיה + מטריה
תרמיל גב נוח למסלולי ההליכה
מקלות הליכה (למי שאוהב)

הערות:

מסלול הטיול עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח (בטיחות).
ביטוח: יש להצטייד בביטוח נסיעות (בריאות ומטען) המתאים לטרקים
מומלץ לעשות ביטוח מיד לאחר הרישום לטיול, כולל ביטוח ביטולים
בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין-מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

ביטולים:

דמי רישום וטיפול בסך 500 ש"ח, הכלולים במחיר הטיול לא יוחזרו למטייל בעת ביטול מצדו.
ביטול מ-45 עד 31 יום – 25% ממחיר הטיול
ביטול מ-30 עד 21 יום – 50% ממחיר הטיול
ביטול מ-20 עד 15 יום – 75% ממחיר הטיול
פחות מ- 14 ימים ומטה – אין החזרים