22/7-5/8: טיול לוייטנאם קמבודיה הונג קונג

תאריכים: 22/7/19-5/8/19

טיולים ואגדות בשיתוף עם אשת טורס!
טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה לוקח אותנו אל האתרים המפורסמים והמרשימים ביותר של המדינות האסייאתיות היפות. נתחיל בהנוי שבצפון וייטנאם, בה נתוודע לתרבות הוייטנאמית ולמטבח המקומי, נעפיל אל ההרים הרחוקים שבצפון המדינה למפגש מרתק עם אוכלוסיית השבטים הילידים, ונשוט במימיו של מפרץ הלונג, אשר זכה להיכלל ברשימת פלאי הטבע של תבל.

נטוס לדרום וייטנאם, נבקר בכרך המודרני והמתפתח הו-צ'י-מין סיטי (סייגון לשעבר), וניזכר במלחמה האמריקאית בוייטנאם בעת שנבקר במחילות קו צ'י ובארמון הנשיאות.

נשוט לאורך נהר המקונג, מהנהרות הגדולים בעולם, נתרשם מהחיים בדלתה של הנהר העצום ונחצה דרכו את הגבול לקמבודיה השכנה.

בקמבודיה נבקר בעיר הבירה פנום פן ונקדיש את מירב זמננו לאתר המיוחד והמרתק של מקדשי אנגקור, שנשתכחו בלב הג'ונגל במשך מאות שנים.

אחראית הטיול: פזית 054-6672412

בטיול שלנו מקבלים:

✔️ שייט במפרץ הלונג          ✔️ מקדשי אנגקור

✔️ דלתת המקונג                ✔️ ארכיטקטורה ותרבות בהנוי

✔️ מחילות קו-צ'י                 ✔️ שבטי הצפון בסאפא

✔️ מופע תאטרון על המים     ✔️ ערב פולקלור

✔️ ביקור בשווקים אותנטיים   ✔️ ימי טיול מלאים וללא ימים חופשיים!

מלון:

בתי מלון בדרגת תיירות טובה. ברובם 4*

טיסות:

הלוך: 22.7.19 ת"א – הונג קונג טיסת אל-על
חזור: 5.8.19 הונג קונג – ת"א טיסת אל-על
בנוסף: טיסות פנים במהלך הטיול
הערה: עדיין אין התחייבות מלאה לשעות טיסה ואין פרטים לטיסות המשך

מחיר:

2,449$ בלבד לאדם בחדר זוגי בהרשמה מוקדמת, ניתן לחלק עד 3 תשלומים ללא ריבית או יותר בקרדיט.
תוספת ליחיד בחדר: 400$.
שלם עכשיו 210$ והבטח את מקומך! (770 ש"ח מוערך לפי שער נוסעים)
את היתרה ניתן לשלם עד 3 חודשים לפני מועד הטיול, לאחר מכן לא ניתן יהיה לשמור את המקום

מחיר כולל:

טיסות אל על הלוך ושוב תל אביב – הונג קונג
טיסות בינלאומיות הונג קונג – סייגון; סיאם ריפ – הנוי; הנוי – הונג קונג
אוטובוס תיירים נוח וממוזג
לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה
מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס"
כלכלה: חצי פנסיון (למעט הונג קונג): סך הכל 13 ארוחות בוקר + 12 ארוחות צהריים או ערב
כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול
טיפ לנהג
טיפ למדריך המקומי

מחיר אינו כולל:

ביטוחים
הוצאות אישיות
מכתב ויזה לוייטנאם (30$)
ויזה לוייטנאם (50$), ויזה לקמבודיה (35$)
מס לינה (במידה וקיים- תשלום ישירות בבית המלון)
טיפים לנותני שירות אחרים
סבלות
טיפ למדריך הישראלי (חובה לתת 5$ לאדם ליום)
כל מה שלא צוין בסעיף "המחיר כולל"

רמת קושי:

קל, אוהבי לכת

מה להביא:

מידע בעניין יימסר ע"י המדריך סמוך למועד

הערות:

מסלול הטיול עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח (בטיחות).
ביטוח: יש להצטייד בביטוח נסיעות (בריאות ומטען)
מומלץ לעשות ביטוח מיד לאחר הרישום לטיול, כולל ביטוח ביטולים
בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין-מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

חיסון: זה עניין אישי. אין חובה גורפת. מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל

ביטולים:

ע"פ חוק הגנת הצרכן לשירותי תיירות.
לאחר כרטוס כרטיסי טיסה- דמי ביטול מלאים.
שינוי שם בהתאם לנהלי חברת התעופה.
כרטיסי הטיסה ישלחו בין 7 ל- 3 ימים לפני היציאה לטיול וזאת לאחר קבלת אישור רשות שדות התעופה על שעת היציאה המעודכנת.
מניין הימים אינו כולל ימי שישי-שבת וערבי חג ,אלא ימי עבודה בלבד.

תוכנית הטיול:
יום 1 – תל אביב← הונג קונג

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לקראת הטיול המאורגן לוייטנאם וקמבודיה כולל הונג קונג. טיול החושף בפנינו את המדינות הקסם של המזרח הרחוק.

יום 2 – הונג קונג – סיור ערב – מופע סימפוניית האורות

לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, נצא לסיור ערב בהונג קונג, העיר אשר הייתה חלק מבריטניה עד לא מזמן וכיום היא מחוז אוטונומי של סין. בהתאם לשעת הטיסה, נוכל להתחיל בסיור ברובע קאולון (Kowloon), חצי אי שמחובר יבשתית לסין. נתחיל בנסיעה לאורך רחוב נתן המפורסם (Nathan Rd.) עורק המסחר והתחבורה המרכזי של האזור. נגיע אל שדירת הכוכבים- הטיילת המפורסמת של קאולון- ממנה נצפה במופע סימפוניית האורות על גורדי השחקים של האי הונג קונג. נסיים בסיור בשוק הנשים (Lady’s Market) הצבעוני, המציע מגוון מוצרים, לא לנשים בלבד. בתום הסיור ניסע למלוננו בעיר.

יום 3 – הונג קונג: תצפית מפסגת ויקטוריה← טיסה לסייגון

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נחצה את המיצר הצר המפריד בין חצי האי קאולון לבין האי המרכזי של הונג קונג. נעפיל אל פסגת "ויקטוריה פיק"- נקודת התצפית המפורסמת ביותר באי, ממנה נוכל להשקיף על הנוף (בהתאם למזג האוויר) עוצר הנשימה. נראה את המגדלים אשר צומחים כפטריות אחר הגשם, את הנמל העמוס ואת הנוף הירוק העוטף את הפסגה. לאחר מכן, נמשיך לשדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג לטיסה ישירה לסייגון (Saigon), שבדרום וייטנאם, המוכרת גם בשם הו-צ'י-מין סיטי (Ho Chi Minh City), על שם המנהיג הווייטנאמי הנערץ. לאחר הנחיתה וסידורי ויזה בשדה התעופה, נצא בנסיעה בה נוכל להתרשם לראשונה מעיר הענק והבירה הכלכלית של המדינה. נעצור לארוחת ערב ונטעם לראשונה את מאכלי המטבח המקומי ולאחר מכן ניסע לבית המלון שלנו בו נשהה בלילות הקרובים.

יום 4 – הו-צ'י-מין סיטי ומוזיאון המלחמה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא להכיר את העיר. נתחיל בביקור בארמון הנשיאות המהודר, בו התגורר בעבר נשיא דרום וייטנאם, ובו הוכרזה אחדותה של וייטנאם לאחר שנים ארוכות של מלחמת אזרחים בין הדרום לצפון. נמשיך לסיור בעיר התוססת ובה מיזוג תרבויות בין מזרח למערב. נראה את בית הדואר ואת הקתדרלה נוטרדאם אשר נבנו בזמן השלטון הקולוניאלי הצרפתי, נבקר בפגודה סינית, נראה את מגדלי העסקים אשר פורחים במרכז העיר ליד הנהר ונותיר זמן פנוי בשוק המקורה ובו מבחר של מוצרי טקסטיל והנעלה, מזכרות ומתנות במחירים זולים. נסיים בביקור מרתק במוזיאון המציג את פשעי המלחמה שביצעו הכוחות האמריקאים בזמן מלחמת וייטנאם.

יום 5 – טאי נין – מחילות קו צ'י

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון העיר טאי-נין (Tay Ninh) המשמשת כמרכז הדתי והרוחני של קהילת הקאודאי- דת מודרנית שנוסדה בדרום וייטנאם בראשית המאה ה-20. אמונה זו משלבת את היסודות המרכזיים של הדתות הגדולות בעולם- בודהיזם, קונפוציאניזם ונצרות. נבקר במקדש הצבעוני והמסקרן של הקאו-דאי ואולי אף נצליח לחזות בתפילת הנזירים במקדש. בחלק השני של היום, נבקר בקו-צ'י (Cu Chi), כפר בסמוך לסייגון אשר שימש כאתר חשוב במלחמת וייטנאם. מאזור זה פעלו לוחמי הוייט-קונג, הגרילה הקומוניסטית, ויצאו לפעולות חבלה נגד הכוחות האמריקאיים וממשלת דרום וייטנאם אשר בסייגון. במהלך ביקורינו במחילות קו-צ'י נוכל להתרשם מהסביבה הטבעית של ג'ונגל טרופי ולח, רשת תעלות תת-קרקעיות הפרוסות לאורך קילומטרים רבים, וטקטיקות הלוחמה של לוחמי הגרילה.

יום 6 – דלתת המקונג

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, ניסע אל עבר המישורים הפוריים והשדות החקלאיים של דלתת המקונג. נבקר במפעל ביתי המייצר סוכריות קוקוס טעימות, נטעם ממבחר הפירות הטרופיים הגדלים בפרדסי הסביבה, נאכל ארוחת צהריים האופיינית לאזור וגם נשוט בסירות משוטים לאורך תעלות צרות המקשרות בין הנהרות בדלתה. בתום היום החווייתי נמשיך לבית המלון שלנו בסמוך לגבול עם קמבודיה.

יום 7 – שייט על המקונג← פנום פן

לאחר ארוחת הבוקר נצא בשייט על נהר המקונג לכיוון קמבודיה. נהר המקונג הוא אחד מהנהרות הגדולים בעולם, מתחיל בהרי ההימלאיה בסין ועובר דרך ארצות רבות עד שהוא מתפצל לתשעה נהרות משניים ונשפך אל הים בדרום וייטנאם. בחלק זה של הנהר הוא משמש כעורק תחבורה ראשי לתנועה בינלאומית של אנשים וסחורות. במהלך השייט נעבור את הגבול בין וייטנאם לקמבודיה ונמשיך במעלה הנהר עד שנגיע לפנום פן (Phnom Penh), עיר הבירה של קמבודיה. עם הגעתינו לעיר, נצא לסיור פנורמי בו נראה את המוזיאון הלאומי, ארמון המלך ופגודת הכסף. במידה והזמן יותיר לנו, נוכל לבקר בשוק המרכזי או בשוק הרוסי. בתום הסיור נגיע לבית המלון שבפנום פן.

יום 8 – פנום פן← סיאם ריפ: ערב פולקלור

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ארוכה לכיוון סיאם ריפ (Siem Reap), בסמוך לעיר המקדשים אנגקור (Angkor). אנגקור שימשה כעיר הבירה של הממלכה הקמרית הגדולה לפני אלף שנים וכיום נחשבת לאחד מפלאי תבל וכאתר בעל חשיבות ארכיאולוגית עצומה. האתר ממוקם בג'ונגל עבות אשר השתלט על השרידים ונחשף לעולם רק במאה ה-19. בדרכינו, נעצור לביקר בכפרי הדייגים שבסביבה ונערוך שייט באגם טונלה סאפ (Tonle Sap), מאגמי המים המתוקים הגדולים באסיה. אגם זה משמש בחלק מימות השנה כיובל של נהר המקונג ובעונה הגשומה, כאשר מפלס הנהר עולה על גדותיו האגם מתמלא מחדש. תופעת טבע זו הובילה לשיטות דייג מיוחדות של תושבי המקום בהן נוכל לחזות. בשעות הערב, נצא למופע פולקלור הכולל ריקודים המציגים מוטיבים מחיי היומיום בקמבודיה ובליווי ארוחת ערב.

יום 9 – סיאם ריפ: מקדשי אנגקור← טיסה להנוי

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לחקור את שרידי העיר העתיקה ומקדשיה המיוחדים ונבקר באתרים המרכזיים בה. נבקר באנגקור תום – קומפלקס עירוני שהכיל בשיאו למעלה ממיליון תושבים. זו היתה עיר אדירה מוקפת חומות גבוהות ותעלת מגן ועל שערי העיר מתנוססים תבליטים ענקיים של פנים מסתוריות. נבקר ברחבת המלך המצורע וברחבת הפילים שבה נערכו מצעדים צבאיים בעבר. נבקר גם במתחם מקדשי הטבע ובהם עצים הצומחים מתוך אבני המקדש ונסיים באנגקור וואט – המונומנט הדתי הגדול בעולם הנחשב למלאכת מחשבת של האומנות והארכיטקטורה של הקמרים העתיקים. בתום הסיור, ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של סיאם ריפ, לטיסה ישירה להנוי (Hanoi), עיר הבירה של צפון וייטנאם. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו שבאזור.

יום 10 – הנוי← סאפא

את חלקו הראשון של היום נקדיש לסיור מקיף בו נכיר לעומק את עיר הבירה היפה של וייטנאם, השוכנת על גדות הנהר האדום, ומשמשת כמרכז הפוליטי והתרבותי של המדינה. נתחיל בביקור במוזיאון הפתוח על שם הו צ'י מין, אשר היה מנהיג התנועה הקומיניסטית של וייטנאם ונלחם על עצמאותה ואחדותה של מדינתו. נתצפת על המוזוליאום בו נקבר המנהיג הנערץ, נתרשם מהבתים הפשוטים בהם נהג להתגורר ונטייל בין הגנים היפים המובילים אל פגודת הקורה האחת. נמשיך אל מקדש הספרות שנבנה על פי עקרונות הפנג-שואי הקונפוציאניים ושימש כאוניברסיטה הראשונה של וייטנאם. אחר הצהריים, נצא בנסיעה לסאפא, בה נלון.

יום 11 – סאפא

היום נסייר באזור כפרי בו חיים שבטי מיעוטים אשר אינם משתייכים ללאום הוייטנאמי. נחלוף על פני שדות אורז אותם מעבדים עם שוורים, נראה את האיכרים המקומיים ולראשם כובע קש בצורת חרוט ונתארח בבית מקומי, נתנסה בטעימת יין מתירס שהכפר ידוע בו (במידת האפשר). נסייר ברגל בין הכפרים ושדות האורז ונראה כיצד חיים תושביהם בני המונג השחורים. נתרשם מצורת החיים המסורתית של השבט, גידולי האורז, גשרי העץ וכמובן נתפעל מהטבע המרהיב המקיף אותנו. אחר הצהריים נשוב לאזור סאפא ונצא לביקור בשוק המקומי, נראה את הרוכלים המציעים מגוון רב של עבודות יד ססגוניים. נמשיך ונסייר באזור ונבקר בחלק מהכפרים שם נחשף למיעוטים השונים ואורחות חייהם.

יום 12 – סאפא← הנוי: סיור ריקשות – מופע בובות על המים

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נשוב להנוי ונסייר ברובע העתיק של העיר, רכובים על ריקשות אופניים מסורתיות אשר יקחו אותנו למסע בין השווקים, הצבעים, הטעמים והריחות המקומיים. נותיר זמן פנוי לקניות בסמטאות הרובע העתיק ונסיים בצפייה במופע תאטרון בובות על המים, אומנות וייטנאמית ייחודית אשר החלה במקור בשדות האורז המוצפים במים ומתארת את המיתולוגיה וחיי הכפר של וייטנאם. לינה בהנוי.

יום 13 – הנוי← מפרץ הלונג

ניסע מזרחה לכיוון מפרץ הלונג (Ha Long) אשר נבחר לאחד משבעת פלאי הטבע של תבל. נצא לשייט חלומי ובלתי נשכח במימי המפרץ הקסומים המכילים כ-3000 איים ייחודיים הנראים כעמודים המזדקרים מן המים ועוצבו ברבות השנים על ידי תנועת המים והרוחות. הודות ליופי הטבעי ולייחוד הגיאולוגי, נכנס המפרץ לרשימת אתרי מורשת עולמיים של אונסק"ו ולאחד משבעת פלאי הטבע של תבל. במהלך השייט נעצור לביקור במערת נטיפים שהתגלתה במקרה על ידי דייג מקומי וכיום פתוחה למבקרים ומוארת בשלל אורות צבעוניים. נחלוף על פני צמד סלעים גדולים הצצים מן המים ונראים כמו זוג תרנגולים מתנשקים. במהלך השייט במפרץ הרגוע, תוגש לנו ארוחה של דגים ופירות ים על סיפון האונייה.

יום 14 – הלונג – הנוי

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא בנסיעה חזרה להנוי. בדרכינו נוכל לעצור לביקור בבתי מלאכה מסורתיים ומפעלים המאפיינים את וייטנאם. נבקר במפעל פנינים בו נוכל ללמוד על דרכי ההפקה של תכשיטי הפנינה והמוצרים הקוסמטיים הנלווים להם. במידה והזמן יאפשר נוכל לבקר גם בכפר הקדרים ובמפעל הקרמיקה בו נלמד על אומנות החרס המקומית. בשעות הערב, נותיר זמן פנוי בשוק הססגוני של הנוי, לקניות אחרונות לפני הטיסה.

יום 15 – הנוי← הונג קונג← תל אביב

תם טיולינו הקסום במזרח הרחוק. לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, ניפרד מוייטנאם ונצא בנסיעה לשדה התעופה הבינלאומי של הנוי, לטיסה ישירה להונג קונג. לאחר מכן, נמשיך לטיסת אל על ישירה לתל אביב.

**מסלול הטיול מתאר את אתרי הביקור, סדר הימים/כיוון הנסיעה עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האוויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח.

מתעניין בטיול? השאר פרטים: