סוכות 7-18/10: יפן – ארץ השמש העולה

יפן – ארץ השמש העולה (12 ימים)

המסלול המקיף כולל האלפים

מטיילים עם פזית

7 – 18 לאוקטובר (סוכות)

יפןפרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית.

יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבויות מערביות, אך פעמים רבות היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה, השומרת בקנאות על מסורתה.

נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה של המדינה המרתקת הזאת.

התוכנית כוללת:

 • אוסאקה
 • רכבת הבולט
 • נארה
 • קיוטו
 • מקדש פביליון הזהב
 • רובע גיון
 • קנזאווה
 • הכפר שיראקואה-גו
 • האלפים היפנים
 • דרך הדואר
 • תצפית על הפוג'י
 • האקונה
 • רחצה במעיינות חמים
 • טוקיו
 • מקדש אַסַאקוּסָה
 • רובע שיבויה
 • שוק הדגים בטוקיו

להורדת תכנית הטיול לחץ כאן

לקבלת טופס הרשמה לחצו כאן

יתרון של דרכים על חברות אחרות

* תוכנית הטיול שלנו, ייחודית, מעמיקה ומעניינת – התוכנית נבנתה בעזרת צוות המדריכים המיומנים שלנו, ולאחר התייעצות עם אנשים שחייו ביפן ומכירים אותה היטב. התוכנית מקיפה וכוללת את כל הדברים שחשוב לראות כדי להכיר ולהבין (קצת) את יפן. לדעתנו זו תוכנית הטיול הטובה ביותר האפשרית.

* התוכנית שלנו כוללת אל כל הסיורים והאתרים – אנחנו מבטיחים לכם ימי טיול מלאים, כולל פעילויות בערבים, ללא זמן חופשי, אנו לשירותכם מהבוקר ועד הלילה.

* המלונות שלנו נבחרו בקפידהממוקמים בערים או בכפרים, כולם נקיים נעימים, מהטובים ביותר (ברוב המקרים) בכל מקום.

* הדרכה מרתקת – ההדרכה המקצועית, הקפדנית , המעניינת של מדריכי "דרכים" המנוסים יבטיחו לכם טיול בטוח, מהנה ומרגש.

ימים 1-2/ תל אביב – טוקיו

נצא בטיסה מת"א דרך יעד ביניים לטוקיו. עם הנחיתה נצא לארוחת ערב קלה ולינה בטוקיו.

טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא  ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים.

יום 3/ טוקיו – רכבת הבולט – אוסאקה – קיוטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל אוסקה. הנסיעה ברכבת ה"בולט" המפורסמת – השינקָנסֶן (Shinkansen) אחת מהרכבות המהירות בעולם, הנוסעת במהירות העולה על 300 קמ"ש. עם ההגעה נעלה לבקר ב Floating Garden Observatory – גורד שחקים ענק, נעלה לתצפית מרהיבה בין האיים ועוד. נמשיך לביקור בנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים, אשר נותרו בה מקדשים רבים ופארק גדול ויפה, על רקע הרים וגנים שאיילים משוטטים בו בחופשיות.  נבקר במקדש טודייגי (Todaiji) מקדש בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים, הוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים ואחד מפלאי העולם הבודהיסטי העתיק. אחה"צ נמשיך לקיוטו Kyoto)) אשר שימשה כבירת הקיסרות היפנית מעל 1,000 שנים (794 – 1,868), ונבנתה כהעתק של בירת סין דאז, ברחובות שתי וערב, כשארמון הקיסר בצפון העיר.

קיוטו עיר קסומה ובה מרוכזים רבים מהמקדשים הבודהיסטים ומשכני השינטו ביפן והיא ללא ספק אחת הערים המרשימות והמרתקות ביפן. קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית-יפנית, ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן. בערב נצא להופעה בבית שלום – יפנים אוהבי ישראל. ארוחת צהריים ולינה בקיוטו.

יום 4/ קיוטו הבירה הקדומה

נתחיל בביקור במקדש קינקקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם  מקדש פבליון הזהב. המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם במקדש ריואנג'י(Ryoanji)  המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן . נשוטט ברחובות העיר העתיקה ונבקר גם בשוק האוכל של נישיקי (Nishki) והמדרחוב הססגוני שבקרבתו. נמשיך לטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס בעל חשיבות עולמית. בערב נבקר ברובע גיון (Gion), רובע הגיישות (המארחות המסורתיות), מפורסם בכל יפן ושומר על אופיו ועל המסורת העתיקה. ארוחת ערב ולינה בקיוטו.

יום 5/ קיוטו – קאנאזאווה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בניסעה לכיוון האלפים היפנים לקאנזאווה שהיתה כפר קטן שהחל להתפתח במאה ה-16, נשלטה במשך 300 שנים על ידי המשפחה הגדולה השניה בגודלה ביפן. השלטון השכיל לשמור על העיר ממלחמות ואף נתנה דחיפה עצומה לפיתוח חיי האומנות שפרחו בעיר, בשעה שבאזורים אחרים השחיזו חרבות ורקמו מזימות. נתחיל את הביקור בשוק הדגים העתיק של העיר אומיצ'יו Omicho. נמשיך אל גן קנרוקואן (Kenrokuen Park), גן זה נחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן והוא לבד מצדיק ביקור בקאנזאווה. נמשיך לשוטט ברחובות העיר העתיקה של קאנאזוואה ברובע הגיישות היגשיצ'איה Higashichaya עם בתי עץ עתיקים . ברובע זה נראה עבודות יד עם עלי זהב, התעשייה המפורסמת ביותר של העיר קנאזאווה. ארוחת ערב ולינה בקנאזוואה

יום 6/ קנאזאווה – שירקאווה גו- טאקיאמה

ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה לכיוון טאקיאמה. טאקיאמה מקיימת פעמיים בשנה את פסטיבל המרכבות הססגוני בהם הם מוציאם את המרכבות לתהלוכה מרהיבה ברחוב. נבקר תחילה בכפר שירקאווה-גו Shirakawago)) כפר יפני מסורתי, גם הוא בנוי כולו עץ וקש, שם נבקר גם בבית מוזיאון מקומי בית Wada. ונמשיך לשוטט בכפר שהינו מוזיאון פתוח מרהיב של בתי מקומיים שנבנו בצורה ייחודית המתאימה לאקלים במקום. סגנון ייחודי זה – "גאשו זוקורי", (gassho-zukuri) אשר מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה, מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו.  משם נמשיך אל עבר טאקיאמה, נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר אשר רחובותיו ובתי העץ והקש שבו השתמרו היטב כמו לפני מאות בשנים. ארוחת ערב ולינה בטאקיאמה

יום 7/ טסומאגו מאגומה  – דרך הדואר – חוות ווסאבי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר עמק קיסו הציורי לעבר צומאגו (Tsumago) שם נצא למסלול הליכה מקסים, קל ומתגמל של כשעתיים בין הכפרים היפנים האותנטים צומאגו ומאגומה. המסלול הינו קטע מדרך הדואר העתיקה שחיברה את כל האחוזות הפיאודליות לבירה אדו, שהיא טוקיו של היום. לאחר מכן נצא לביקור באחת מחוות הגידול של השורש החריף – וואסאבי.  לסיום נמשיך לעבר העיר מצומוטו, המוכרת בזכות טירת העורב – טירת מֵצוּמוֹטוֹ Matsumoto)). לינה וארוחת ערב באזור

יום 8/ מצומוטו – פוג'י – הקונה

בבוקר נצא להליכה וסיור סביב טירת הכתר המפורסמת של מצומוטו. הטירה המרשימה הינה אחת הטירות העתיקות והיפות ביפן. בסיום נעזור את העיר לעבר הר פוג'י. בתצפית מרהיבה מאגם קוואגוצ'י (בהתאם למזג האוויר) על הר פוג'י ונערוך שייט . בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. כולל ארוחת ערב ולינה מסורתית בהאקונה.

יום 9/ האקונה – טוקיו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם. נערוך ביקור במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל הבירה טוקיו. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.

יום 10/ טוקיו  המזרחית

נתחיל בבוקר בביקור בשוק הדגים המפורסם של טוקיו (Tsukiji Fish Market) (בהתאם לאישורים). משם נמשיך לביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקוּסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. משם נמשיך למוזיאון טוקיו –  אדו (Edo), המוזיאון הגדול ביפן, המאכלס בתוכו יותר מ-87,000 פריטים. המוזיאון מחזיק ברשותו קולקציית אמנות יפנית הגדולה בעולם הכוללת ציורים, פסלים, מסכות, בדים ועוד… נסיים עם ביקור בפארק ורובע אואנו המפורסם בזכות עצי דובדבן הרבים, תחתיהם חוגגים כל שנה המקומיים, את חג הפריחה. במידה ויותיר לנו הזמן נטייל גם ברובע גינזה (Ginza), אזור קניות מהיוקרתיים, המהודרים והמשובחים ביותר בעולם. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.

אין תיאור זמין לתמונה.

ימים 11-12/ טוקיו – ת"א

נתחיל את ביקורינו בעלייה אל רובע שינג'וקו הססגוני והתוסס לתצפית מרהיבה על כל פרברי טוקיו. נטייל גם  בפארק הַרַאג'וּקוּ (Harajuku) , שם מדי יום א' מתכנסים צעירי טוקיו בלבוש מודרני ייחודי. נסייר במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. בערב נבקר גם ברובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרות את הכיכר.. נטייל ככל שהזמן יותיר לנו. נאכל ארוחת ערב מוקדמת  ונצא בנסיעה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה  לת"א.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

מלון:

מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים.

טיסות:

טיסות בינלאומיות.

מחיר:

4,879 $

תוספת לחדר יחיד 879 $

ניתן לשלם בכרטיס אשראי –ב- 3 תשלומים או בקרדיט לפני היציאה

תשלום בהעברה בנקאית בשקלים או לחשבון דולרי.

150$ יגבו בעת ההרשמה לטיול וסמוך למועד יגבה ההפרש.

מחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.

* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון מרץ 2022).

* מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים.

* חצי פנסיון.

* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.

* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".

* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.

* מערכת אזניות שמע לכל מטייל

* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.

* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.

* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

* דמי רישום ע"ס 150$.

מחיר אינו כולל:

*ביטוח נוסעים.

*ארוחות נוספות.

*שתייה בארוחות.

*הוצאות ושירותים אישיים.

*בדיקת קורונה במידת הדרוש

*טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת כ 5$ לאדם ליום טיול)

*כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

רמת קושי:

טיול תיירותי, מתאים לכולם

מה להביא:

ציוד מומלץ לטיול גיאוגרפי

* מזוודה/ צ'ימידן –  120 ליטר, לציוד האישי, תאוכסן בתא המטען של הרכב המלווה. הערה: חברות התעופה מגבילות את גודל ומשקל המטען המותר להטסה, התעדכנו במשרד "דרכים".

* תיק גב/ צד קטן – לסיורים בהם עוזבים את הרכב המלווה.

* חולצות ארוכות וקצרות.

* מכנסיים ארוכים וקצרים.

* כובע נגד שמש – מומלץ כובע רחב שוליים או כובע מצחייה עם כיסוי לעורף נגד שמש.

* משקפי שמש.

* מעיל גשם/ רוח – במהלך השהות יש אפשרות לגשם.

* כובע וכפפות לקור – לאיזור האלפים

* סווצ'ר/ סודר – מומלץ להביא פליס מחמם מאוד, אטום למים, קל, נעים, ומתייבש במהירות, אולם סודרים מחממים אחרים בהחלט יספקו.

* נעלי הליכה – נעלי הליכה גבוהות, נוחות וקלות.

* נעליים חלופיות – סנדלים או זוג נעליים חלופיות.

* לבנים, לבוש תחתון וגרביים – בכמות מספקת לכל ימי הטיול, ישנה אפשרות לכביסה.

* כלי רחצה.

* עזרה ראשונה – לצרכים אישיים: קרם הגנה נגד שיזוף, קרם גוף, שפתון, קוצץ ציפורניים, פלסטרים, טבליות וכו'. מומלץ לקחת חומרים דוחי יתושים וכן משחה המשמשת למריחה לאחר עקיצות וגירודים. אם  אתם נוטלים תרופות באופן סדיר, קחו כמות מספקת לכל ימי הטיול!

* עזרה שנייה – חוט ומחט וכמה כפתורים לתיקון.

* פינוקים, דברים טעימים וספר קריאה – תמיד מעלים את המורל.

* ציוד צילום – לא לשכוח לקחת זיכרונות בכמות מספקת.

הערות:

הערות חשובות:

* תוספת ליחיד: 879 $ דולר ארה"ב.

* במקרה של שינוי גדול בשער היין יתכן שמחיר הטיול יעודכן בהתאם.

* יתכן כי סדר הביקורים והסיורים ישתנה בהתאם לאילוצי הקורונה.

* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.

* המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש מרץ 2020,

* יתכן ויהיה שינוי במחיר הטיול בעקבות עלית/ ירידת מחירים ושינויי שער דולר/ מטבע מקומי.

* בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.

* במקרה של טיסות אל על, לופטהנזה, אירופלוט,לוט, קוריאן הנחיתה חזרה בארץ עשויה להיות בלילה שבין היום ה-11 ליום ה- 12 לטיול.

* יש להדגיש, להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינויו/או מחדל הקשור בחברת תעופה כלשהי אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "דרכים TRAVEL" והאחריות כולה תהיה על חברות התעופה במקרה זה וכי" דרכים" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

* על הנוסעים להצטייד בביטוח רפואי מתאים הכולל הרחבה להטסה רפואית.

* ניתן לרכוש פוליסות ביטוח לחו"ל לכל הגילאים המותאמת לתקופת הקורונה בעלות של כ- 5-20 $ ליום בהתאם לגיל, מצב בריאותי של המבוטח ותנאי הפוליסה.

* יש לוודא עוד לפני היציאה כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה וכי ישנם לפחות 4 דפים ריקים בדרכון. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

* במסגרת חגיגות השלכת בחודשי הסתיו קיים עומס בבתי המלון ברחבי יפן בכלל, ובקיוטו בפרט. 

חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.

שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

ויזה ואישורי כניסה

ישראלים לא נדרשים בהצגת ויזת תיור בכניסה ליפן. כמו כן יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום ההגעה המתוכנן לפחות ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון. האשרה הניתנת בד"כ היא לשלושה חודשים. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק  מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

ביטוח

חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבות המתאימות לתקופת הקורונה הכוללת כיסוי לימי בידוד מעבר למסגרת הטיול, להיטס ופינוי אווירי וכו'. יש להתייחס למחלות רקע ולהצהיר עליהן. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. כסוי ביטוחי למצלמות, טלפונים ניידים ולמחשבים הוא בנוסף ויש להצהיר עליהן.

בריאות וחיסונים

חובת כל נוסע ליידע את מארגני המסע ומוביליו על בעיה רפואי כל שהיא, אם יש כזו. במסע ביפן מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל האפשר את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש לגשת להתייעצות עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הביקור המתוכנן ביפן.

מידע כללי

הטיול מתוכנן היטב לאור היכרותנו עם יפן, תושביה ומנהגיה ולאור הניסיון הרב שצברנו. עם זאת מתרחשות מעת לעת הפתעות ואף תקלות בלתי צפויות, בשל גורמים שלא תלויים בנו ואשר יש בהם כדי לגרום לשנויים בטיול או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת. אנא, קבלו זאת ברוח טובה בהומור ובסבלנות וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויות הטיול. אנו  מבחינתנו נעשה הכל שהטיול יהיה מוצלח.

 

מבט ליפן

שטח: 337,835 קמ"ר, ארץ של איים, מוקפת מים. האיים הראשיים מצפון לדרום, הם הוקאידו, הונשו (האי המרכזי), שיקוקו, וקיושו. בנוסף, קיימים עוד כ-3000 איים קטנים יותר בארכיפלג היפני כולו.  יפן נמצאת באזור הוולקני מסביב לאוקיינוס השקט, במפגש בין פלטת הפיליפינים, הפסיפית, האירואסייתית והצפון אמריקאית. ישנן רעידות אדמה תכופות ברמות נמוכות וכן פעילות וולקנית מפעם לפעם ולכן ישנם מעיינות חמים רבים. אוכלוסייה: 127,692,000 נפש (נכון ל- 2009) מדורגת במקום עשירי מבחינת גודל האוכלוסייה. החברה היפנית היא ברובה הומוגנית מבחינה אתנית ולשונית וכשאר עמי מזרח אסיה, מתאפיינת חזותית בעיקר בעיניים מלוכסנות.  בירה: טוקיו.  משטר: מונרכיה חוקתית. כלכלה: כלכלת יפן היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם (אחרי ארצות הברית) עם תמ"ג המתקרב ל-5 ביליון דולר, ושלישית (אחרי ארצות הברית וסין) בכוח הקנייה. המטבע המקומי הוא הין היפני, המטבע השלישי הנסחר ביותר בעולם אחרי הדולר האמריקני והאירו. יפן מפורסמת בתעשיות הרכב, האלקטרוניקה והטכנולוגיה העילית, ובסיסן של חברות גדולות כמו טויוטה, הונדה, ניסאן, מאזדה, סוני, טושיבה ועוד רבות.. מגזר השירותים של יפן מהווה כשלושה רבעים מהתוצרת הכללית, ומגזר החקלאות– אך ורק 1.6% מהתמ"ג, למרות שליפן אחד מציי הדיג הגדולים בעולם, ו-15% מהדגים בעולם מגיעים מספינותיה.  דת: שינטו 54% (בקרוב), בודהיזם 45% (בקרוב) 0.7 נוצרים (בקרוב). העניין של העם היפני בדת קשור למיתולוגיה, מסורת ופעילות חברתית ולא רק כמקור למוסר או דרך לחיים, ורובם (73%)  נחשבים חילונים. אולם למרות חילוניותם רוב היפנים מקיימים את הטקסים והמנהגים הדתיים המסורתיים: תלמידים המתפללים לפני בחינות, זוגות המתחתנים בכנסייה נוצרית והלוויות הנערכות במקדשים בודהיסטים. שפה: יפנית. 3 סוגי כתב: קָאנְגִ'י, הִירַאגַאנַה ו-קַטַקַאנַה. מטבע: יֵין יפני ‏ (Japanese Yen)דולר אחד שווה בערך ל- 110 יין. אקלים: נמצאת באזור אקלים ממוזג, עם ארבע עונות, אך בגלל אורכה מצפון לדרום, ישנם הבדלים גדולים בין האזורים: הצפון הרחוק קר מאוד בחורף, ואילו הדרום הרחוק הוא סובטרופי. האקלים מושפע גם על ידי רוחות עונתיות שמגיעות מהיבשת לאוקיינוס בחורפים ולהפך. לוח זמנים ושעון: יפן נמצאת כ-9 שעות ממזרח מערב לקו גריניץ', כלומר ב- 12:00 בצהרים בישראל, השעה ביפן 19:00 בערב.

תקציר אתרים וסיורים

לנוחיותכם, פרוט של הסיורים והאתרים הנבחרים בטיול. יש לקחת בחשבון כי יתכנו שינויים בסיורים, בהתאם ללוח הזמנים של הטיסות ושיקול המדריך בשטח.

אוסקה:

תצפית מגורד השחקים

נארה:
מקדש טודייג'י
פארק נארה – פארק האיילות

קיוטו:
מקדש  קינקאקוג'י- פביליון הזהב
מקדש  ריונאנג'י

שוק נישיקי

טירת ניג'ו

רובע גיון – רובע הגישות

מופע בבית שלום

קנאזאווה:

פארק קנרוקואן

רובע הגיישות

טקייאמה (האלפים היפנים):
שוק הבוקר
שירקאווה-גו
ביקור בבית מקומי

נגאנו:

פארק הקופים

עמק קיסו:

צומאגו ומאגומה

האקונה:
תצפית על הפוג'י

המוזיאון הפתוח

אגם אשי

טוקיו:

רובע הראג'וקו
רובע אואנו

רובע שיבויה

שוק הדגים

מקדש ברובע אסקוסה

רובע גינזה

רובע שינג'וקו

ביטולים:

תנאי הרשמה וביטול:

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 150$ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול – תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם בכרטיסי אשראי, במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 31-45 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 80% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.

חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.

שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:

בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:

 1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
 2. במידה ונתב"ג יהיה סגור לטיסות יוצאות ונכנסות בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו נתב"ג יישאר פתוח לטיסות הטיול יצא כמתוכנן).

הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.