20-26/9 מיטיבי לכת פירנאים – בין ספרד לצרפת!

תאריכים: 20-26/9

רכס הרי הפירנאים משתרע על פני 450 ק"מ , מהאוקיינוס האטלנטי במערב ועד לים התיכון במזרח ומשמש כגבול טבעי בין צרפת וספרד . טיול בהרי הפירנאים מפגיש אותנו עם נופים אלפינים, אגמים, נחלים, מפלים שופעי מים ומצוקים, המהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו בחסותו של הבידוד בלב הרכס. העמים שחיו באזור היו מנותקים בשל הקושי לעבור את ההרים ופיתחו פולקלור, מנהגים ושפות ייחודיות אשר יוצקים תוכן מרתק אל הנוף המרשים.

מיטיבי לכת ימצאו בהרי הפירנאים אלפי מסלולים נהדרים, ואנחנו בחרנו עבורכם את היפים ביותר במרחק נסיעה קצר מהמלון המפנק בו נהיה.

מלון:

5 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בפירנאים ולילה נוסף במעון הרים (רפוחיו)

Day 1 – Hotel: Pessets
Address: Avinguda de la Diputació Provincial, 3, 25560 Sort
Telephone: (+34) 973 62 00 00
Day 2 – Hotel: Refugio Colomers
Address: Lugar Refugi Colomers, S/N, 25598, Salardú,
Telephone: (+34) 973 25 30 08
Day 3 – Hotel: TRYP Vielha
Address: Carrèr Aneto, 1, 25530 Viella, Lérida
Telephone: (+34) 912 76 47 47
Day 4 – Hotel: TRYP Vielha
Address: Carrèr Aneto, 1, 25530 Viella, Lérida
Telephone: (+34) 912 76 47 47
Day 5 – Hotel: Arnal
Address: Av. Pineta, s/n, 22363 Escalona
Telephone: (+34) 974 50 52 06
Day 6 – Hotel: Arnal
Address: Av. Pineta, s/n, 22363 Escalona
Telephone: (+34) 974 50 52 06
טיסות:

טיסות ת"א – ברצלונה– ת"א בחברת תעופה "אל-על":
טיסת הלוך: LY 393 ת"א – ברצלונה 20/9 המראה: 9:00 נחיתה: 12:35
טיסת הלוך: LY 392 ברצלונה – ת"א המראה: 26/9 22:15 נחיתה: 03:25 (27/9)

מחיר:

6,590 ש"ח לאדם בחדר זוגי, ניתן לחלק עד 10 תשלומים ללא ריבית.
890 ש"ח תוספת ליחיד בחדר.
שלם עכשיו 500 ₪ והבטח את מקומך! את היתרה ניתן לשלם עד 45 יום לפני מועד הטיול, לאחר מכן לא ניתן יהיה לשמור את המקום.
*יתרת התשלום תשולם ב-ש"ח לפי שער המחאות גבוה.

מחיר כולל:

טיסות ת"א – ברצלונה – ת"א
5 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בפירנאים ולילה נוסף במעון הרים (רפוחיו)
כלכלה על בסיס חצי פנסיון
ארוחת צהריים אחת בסגנון פיקניק ביום הטרק
קניונינג (סנפלינג)
מדריך ישראלי מקומי דובר עברית.
מסי נמל והיטלי דלק
אוטובוס תיירים צמוד
נסיעה ברכבת הפוניקולר של מונטסראט
ביקור בפארק הלאומי איגואס טורטס כולל נסיעה ברכב שטח של הפארק
כניסה לכל האתרים המצוינים במסלול

מחיר אינו כולל:

שתייה קלה או חריפה בארוחות.
ביטוח בריאות ומטען.
הוצאות אישיות.
תשר לנותני השירות, נהג ומדריך מקומי בסך 30 יורו לאדם שייאספו ביום הטיול הראשון.

רמת קושי:

מיטיבי לכת ואוהבי לכת

מה להביא:

דרכון בתוקף לשישה חודשים
נעלי הליכה טובות!!!! נעלי הרים אטומות למים לא מחליקות
בגדים קצרים וארוכים
מעיל פליז לערב (קר בערב)
תרמיל גב נוח למסלולי ההליכה
מקלות הליכה (למי שאוהב)
בגדי ים

הערות:

מסלול הטיול עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח (בטיחות).
ביטוח: יש להצטייד בביטוח נסיעות (בריאות ומטען) המתאים לטרקים
מומלץ לעשות ביטוח מיד לאחר הרישום לטיול, כולל ביטוח ביטולים
בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין-מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

ביטולים:

דמי רישום וטיפול בסך 500 ש"ח, הכלולים במחיר הטיול לא יוחזרו למטייל בעת ביטול מצדו.
ביטול מ-45 עד 31 יום – 25% ממחיר הטיול
ביטול מ-30 עד 21 יום – 50% ממחיר הטיול
ביטול מ-20 עד 15 יום – 75% ממחיר הטיול
פחות מ- 14 ימים ומטה – אין החזרים

תוכנית הטיול:
יום 1: תל אביב - ברצלונה - סורט - מונטסראט

מונטסראט – כמו שאמר עיתונאי ידוע כאן בקטלוניה אם אתם רואים את המונסראט ולא מרגישים רעד בכל הגוף – ייתכן שאינכם בין החיים.

רכס המונטסראט (ההר המשונן) והמנזר שבליבו מהווים מוקד עלייה לרגל לצליינים, תיירים, צלמים ומטפסי הרים. במרכז הדתי שבהר נמצאת צלמית המדונה השחורה (המורניטה) אך המרשים מכל – סלע הקונגלומרט שממנו עשוי הרכס עוצב ע"י המים והרוח לכדי פסלים טבעיים אדירים ומרהיבים .ניתן להעפיל ברכבת ההרים לאזורים הגבוהים יותר של ההר, לסיור רגלי בין תצורות הסלע הייחודיות.

סורט העיירה סורט היא בירת אזור הפייארס סובירה ומונה כמה אלפי תושבים. נהר הנוגרה פייארסה חוצה את העיירה ומהווה מרכז פופולרי לספורט אתגרי, בדגש על ראפטינג וקאיאקים. השם סורט משמעו מזל, מה שהוביל את אחת מתחנות הלוטו המקומיות לנצל את השם על מנת לקדם את עסקיה ולטעון שמספר בלתי פופורציונלי של כרטיסים זוכים נרכשו במקום  – נבואה שהגשימה את עצמה בגלל המספר העצום של קונים שבאו למקום.

לינה: סורט

יום 2: הפארק הלאומי אייגוואסטורטס (חלק מזרחי)

הפארק הלאומי אייגואסטורטס בפארק מפורסם זה ניתן למצוא את כל המאפיינים הטיפוסיים לפירינאים הגבוהים אולם המים! בפארק –בנוסף על כל אלה האייגואסטורטס שפע מים שלא יאמן. מים צלולים הזורמים בינות לאגמים ולנהרות, מים ועוד מים, והיופי –מפלים ואשדות מהמם.

אם לא די במים, הרי שיש גם יערות ונופים עוצרי נשימה מכל עבר. העושר הביולוגי יוצא מגדר הרגיל ובמקום גם מגוון רחב של חיות אלפיניות.

עבור חובבי טבע זהו גן עדן ממש! שפע של עצי יער שונים, מדרונים סלעיים, פסגות אימתנייים וביצות כבול.

במהלך יומו הראשון של הטרק ניתן להכיר מקרוב את נופיו של אזור זה של הפירנאים, ולהתפעל מהמראות עוצרי הנשימה אשר נפתחים במעבריו הגבוהים יותר של מסלול ההליכה. הטרק מתחיל באגמיו המפורסמים של הפארק (סאן מאוריסי, רטרה, אמיצ'ס) וממשיך דרך מעבר רטרה.

לינה: מעון הרים (רפוחיו)

יום 3: הפארק הלאומי אייגוואסטורטס (חלק צפוני) - סיבוב אגמי קולומרס

בשמורת האייגוואסטורטס עשרות אגמי הרים חבויים בין פסגות עטורות שלגים. וייחודה מתבטא בקרקעות העמקים השטוחות בהן המים מתפרסים ומתפתלים לכל עבר וכן ביערות מחטניים מהגבוהים באירופה!

סיבוב אגמי קולומרס ממוקם בפריפריה הצפונית של הפארק הלאומי איגואסטורטס. למרות היותו מחוץ לגבול השמורה המרכזית, הוא מהווה את אחד המסלולים היפים ביותר של האזור.

מטרים מעל פני הים, ומכיל 2500- המסלול עובר בין סדרה של פסגות בגובה של מעל ל מהם גדולים יותר מחצי דונם. 32 אגמים (!), כאשר לפחות 50כמעט המסלול מאפשר להתרשם מנופים עוצרי נשימה מכל עבר, מהטבע הבתולי, ומן המים הצלולים אשר נפגוש בכל פינה. לקראת שעות אחר הצהריים נסיים את מסלולנו ונגיע למלון בעמק אראן.
לינה: עמק אראן

יום 4: קניונינג - עמק אראן

קניונינג חוויה מרגשת וחד פעמית של שילוב עם הטבע. מעברים מאתגרים בין סלעים מדהימים ומפלים בסנפלינג, בטיפוס ובקפיצות לבריכות המים הצלולים.

המדריכים המומחים שלנו, בגדי הצלילה העבים והקסדות שעליכם, יביאו אתכם בשלום וללא פגע לתחתית . יש להצטייד ב: מגבת, נעל סגורה שאפשר להרטיב ובגד ים.

עמק אראן מוקף הרים אימתניים שבודדו אותו במשך מאות שנים כך שהתהוו בו תרבות ושפה ייחודיים. זהו האיזור היחיד בקטלוניה הממוקם בצד הצפוני של הפירינאים והנהרות שזורמים בו זורמים אל האוקינוס האטלנטי. מצב הבידוד המיוחד של אוכלוסיית העמק השתנה עם כריית מנהרת ויילהה בתקופת הרודנות באמצעות עבודות כפייה של אסירים. ק"מ מחברת את העמק 5המנהרה שאורכה לספרד. בתקופת הדיקטטורה ניסו כוחות קומוניסטים להשתלט על העמק אך נסוגו כשפרנקו שלח תגבורות נגדם. היום לעמק מעמד מיוחד של אוטונומיה בתוך האוטונומיה של קטלוניה.

לינה: עמק אראן

יום 5: איינסה – אראגון - עמק בנסקה

חבל אראגון חבל אוטונומי בתוך ספרד בעל גיוון גיאוגרפי עצום, החל מקרחונים ועד לעמקים מוריקים, שדות מרעה עשירים, מטעים ואפילו ערבות צחיחות. הפירינאים בארגון מספקים נופים מרהיבים עם פסגות גבוהים וקניונים עמוקים, יערות ומפלים .

אראגון הינו אזור פופולרי במיוחד לטיולים בשל הנהרות הרבים הזורמים בו, ההרים המרשימים, הכפרים היפים בעמקים הנחבאים, בתים טיפוסיים לפירנאים, חורבות רומיות, וכנסיות רומנסק מרשימות בעיירות מימי הביניים.

עמק בנסקה נמצא למרגלות ההר הגבוה ברכס הפירנאים מטרים. למרות 3404 האנטו, שגובהו – שהוא נחשב לאחד מהעמקים החשובים והיפים בפירנאים עקב ריחוקו היחסי מנקודות ישוב גדולות הוא הרבה פחות מוכר ופחות מתוייר לעומת מקומות אחרים בפירנאים. הכפר בנסקה הנמצא בעמק הוא נקודת מוצא להרבה טיולים באזור ואחד הטיולים המומלצים הוא למפל האיגוויורטס הנמצא בקצה העמק.

איינסה ממוקמת דרומית לפירינאים באיזור מרתק מבחינה גיאולוגית. מעבר לנופי ההרים המקיפים, המראות העיקריים בעיר הם כנסיית סנטה מריה שנבנתה במאה ה .11- והמבצר שנבנה עוד במאה ה 12

לינה: אזור איינסה

יום 6: הפארק הלאומי אורדסה וההר האבוד - טורלה

שמורת אורדסה משתרעת מגבול צרפת דרומה והינה גן עדן לטיולים רגליים. השמורה היא מהחשובות בשמורות הפירנאים. ובה "קרקסי קרחונים", קניונים ומפלים מהיפים באירופה.

הודות לטופוגרפיה החריפה משגשג כאן מגוון מיוחד במינו של צמחים ובעלי חיים ביניהם דורסים רבים ופעמים רבות נראים נשרים ואף פרסים ועיזי הרים. באזור חיים גם דובים אולם הם נדירים מאוד ואין אפשרות לראותם.

טורלה הוא כפר עתיק השוכן בעמק קרחוני בכניסה לשמורה הלאומית אורדסה. האזכור הראשון של הכפר מופיע כבר בשנת 1076, אך ההשערה היא שהייתה קיימת התיישבות באיזור כבר קודם לכן.

במלחמת האזרחים הספרדית האיזור בכלל והכפר טורלה בפרט סבלו קשות, כאשר חלק גדול משכונה העתיקה של הכפר נשרפה כליל. כיום הכפר מהווה נקודת התחלה פופולרית למטיילים הרבים הפוקדים את עמק האורדסה ועמק בוחרואלו הסמוכים.

לינה: אזור איינסה

יום 7: אלקזאר - ברצלונה

אלקזאר היא עיירה באיזור הואסקה בארגון, המונה כ תושבים, ויושבת בתוך פארק סיירה דה גווארה. 300 המקום פופולרי במיוחד לחובבי פעילויות כגון קניונינג, טיפוס סלעים וסנפלינג. חובבי צפרות ימצאו כאן עניין גם כן . היסטורית העיירה התפתחה סביב המבצר וכנסיית סנטה מריה. מדרום נמצא איזור סומונטאנו הידוע בשל – מערות גיר עם ציורי קיר פרה 60- יינותיו . יותר מ היסטוריים נמצאים באיזו ר, דבר שהוביל את יונסקו להכריז על האיזור כאתר מורשת עולמית.

מעטות הערים האירופאיות אשר –ברצלונה יכולות להציע מגוון תרבותי רב כל כך כמו שניתן למצוא בברצלונה. רצועת החוף הקרובה למרכז העיר, מזג אווי שמשי במשך רוב השנה, והמטבח המקומי העשיר בטעמים, הופכים את בירת קטלוניה לאחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם .

ציירים ואומנים רבים, כגון פיקאסו ומירו, עבדו פה במרוצת השנים, והשפעתם עדיין ניכרת עד היום הזה ברחבי העיר, המלאה בעשרות מוזיאונים וגלריות. ברצלונה היא גם ביתן של יצירות מופת ארכיטכטוניות של אדריכלים מפורסמים רבים, כולל את הנודע מביניהם, אנטוני גאודי, ויצירתו הידועה, הסגרדה פאמיליה.