יוני, ספטמבר: פורטוגל במיטבה, קל הליכה

פורטוגל במיטבה – מאורגן ומקיף, קל הליכה

8 ימים / 7 לילות

קבוצת מטיילים עם פזית – טיולים ואגדות

בפינה המערבית ביותר באירופה הנושקת לאוקיינוס האטלנטי נחבאת לה מדינה המשולה לתיבת מטמון. עשירה בנופים, כנסיות מפוארות ביין משובח ששמו הולך לפניו בכל העולם ובהיסטוריה מפוארת שהטביעה את חותמתה עד היום.

לקבלת טופס הרשמה לחצו כאן

מועדי הטיול:

18-25.06.24

17-24.09.24 

יום 1: תל אביב – ליסבון 

ניפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה לליסבון, בירת פורטוגל. ככל שיותיר לנו הזמן נצא לבקר באזור בו נערכה תערוכת אקספו 1998 ובו תצוגה ארכיטקטונית מרהיבה של מבנים. בשעות הערב נגיע לבית המלון ללינה .

יום 2: ליסבון – פנינת פורטוגל

את יומנו השני נפתח בליסבון, בירתה התוססת של פורטוגל והלב הפועם של הכלכלה והתרבות במדינה. נצלול לסיור מעמיק בעיר המיוחדת, הבנויה על שבע גבעות מרשימות, אותן חוצה נהר הטז'ו הזורם. נתרשם ממרכז העיר המעוטר בכיכרות, פסלים מעוררי השראה, מזרקות נוצצות ושדרות ירוקות. נתחקה אחר אתריה הייחודיים של ליסבון, ובהם הרובע הידוע בלם שם ניצב מגדל בלם האייקוני, שנבנה בשנת 1515 על גדות הנהר. זוהי גם ההזדמנות המושלמת לטעום את הפסטל דה נאטא המקורי והמפורסם. נמשיך את מסענו בעיר, ונבקר בפארק אדוארדו ה-7 הירוק, במנזר סנט ז'רונימו המרשים, אשר משמש כמקום מנוחתו הנצחי של הנווט הדגול וסקו דה גמה, ובאנדרטת המגלים. נטייל ברובע אל-פאמה הציורי, המאכלס את הרובע היהודי העתיק, נצעד לאורך שדרות ליברטדורס הרחבות, ונספוג את האווירה התוססת בכיכר רוסיו ההומה אדם. בתום הסיור נשוב למלוננו ללינה, מלאים בחוויות ובזיכרונות .

יום 3: היפות של החוף המערבי – אשטוריל, קאשקיש, קאבו דה רוקה וסינטרה

עם שחר חדש, נצא להרפתקה מרתקת לאורך החוף המערבי הקסום של פורטוגל. תחנתנו הראשונה תהיה אשטוריל, עיירה שרקמה סביבה אגדות ומיתוסים של מרגלים מימי מלחמת העולם השנייה, עם קזינו מפואר ובתי נופש של עשירי ליסבון.  נמשיך אל קשקאיש, עיירת דייגים רומנטית ומסקרנת, שם נתפעל מ"בוקה דה אינפרנו" – "פי השטן" – צוק מרשים הצמוד לים הגועש. משם, ניסע אל עבר קאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה, המקום בו האמינו הקדמונים כי העולם מגיע לקצו, ושממנו יצאו מגלי הארצות הנועזים של פורטוגל. נעמוד נפעמים מול כף הסלע האימתני, מצוק שגובהו 144 מטרים, ובראשו מגדלור עתיק משנת 1772, הניצב איתן אל מול גלי האוקיינוס האטלנטי המתנפצים למרגלותיו.  לסיום, ניסע בדרך עוצרת נשימה, עטופה בצמחיה מרהיבה, אל עבר סינטרה הציורית, עיר הנופש העתיקה של רוזנים ומלכים פורטוגלים. נטייל בסמטאות הקסומות, בין ארמונות מפוארים, מבצרים עתיקים ומבנים מרשימים, שכל אחד מהם מספר פרק בהיסטוריה המרתקת של העיירה. עם שקיעת החמה, נשוב אל מלוננו, מלאים במראות נוף של החוף המערבי הפורטוגלי.

יום 4: מסע אל נבכי ההיסטוריה – בטאליה, אובידוש, נזארה ואלקובסה

עם בוקר חדש, נצא למסע מרתק בעקבות עיירות קסומות ואתרים היסטוריים מרתקים. נפתח בבטאליה, הקרויה על שם הקרב האפי והמכריע בין צבאות ספרד ופורטוגל. נעמוד נפעמים מול הכנסייה המרשימה בסגנון גותי מפואר ונתרשם מהמנזר המיוחד, הבנוי כולו בסגנון "מנואלי" ייחודי, על שם המלך מנואל הראשון. נמשיך אל אובידוש הקסומה, פנינה מימי הביניים בה הזמן כמו קפא מלכת. נצעד ברחובה המרכזי, המוביל משער הכניסה המעוצב כמו צריח ועד למבצר האימתני שבקצהו השני. משני צידי הרחוב, נגלה סמטאות אבן ציוריות המסתעפות לסירוגין, גן עדן אמיתי לחובבי הצילום. הבאה בתור תהיה נזארה התוססת, אתר נופש מבוקש המפורסם בזכות חופיו הזהובים והאווירה הרגועה השורה במקום. נטפס אל המצוק המשקיף על נופי האוקיינוס העוצרים נשימה, שם עוד ניתן לפגוש את נשות העיירה הלבושות בתלבושות מסורתיות ססגוניות, עם שבע חצאיות זו על גבי זו. לקראת סיום היום, ניסע לאלקובסה, עיירה שזכתה לתהילה בזכות מנזר מריה דה אלקובסה ואגדת האהבה הנצחית הקשורה בו. עם רדת הערב, נתמקם במלוננו באזור פורטו, מלאי התרגשות לקראת ההרפתקאות הצפויות לנו בהמשך.

יום 5: פורטו – מסע בין עבר להווה

הבוקר נצא לחקור לעומק את פורטו המרתקת, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, המשלבת בין היסטוריה עשירה לבין קצב חיים מודרני ותוסס. נפתח את מסענו במרכז העיר העתיקה, אתר מורשת עולמית מוכרז, שם נשוטט בסמטאות ציוריות ונגלה כיכרות קסומות. נחלוף דרך רובע ריוויירה הצבעוני, הפרוש לרגלי גשר פונט דה דו לואיש המפורסם. תוך כדי הסיור, נעצור להתבונן בבית הכנסת ההיסטורי על שם כדורי, ונשמע את סיפורה המרתק של קהילת יהודי פורטו לאורך הדורות. נתפעל מיופייה של קתדרלת סה' עם ארכיטקטורה מדהימה, נראה את מגדל קלריגוש המרשים ואת כנסיית סאן פרנסיסקו העוצרת נשימה, בין אתרים מרכזיים נוספים. נמשיך אל פלאסיו דה בולסה, אחד המבנים הבולטים והמרשימים ביותר בעיר. לקראת סיום היום, נעלה על סירה מסורתית ונשוט במורד נהר הדואורו הזורם בלב פורטו. משם, נוכל להתענג על מראות פנורמיים של העיר ולהרגיש את קצב החיים המיוחד של פורטו מזווית ייחודית. בתום היום המהנה, נחזור אל מלוננו ללינה.

 

 

יום 6: מסע אל שורשי פורטוגל – גימארייש ובראגה

הבוקר, נצא להרפתקה בשתי ערים קסומות ועתירות היסטוריה. נפתח את יומנו בגימארייש, "ערש הלאום הפורטוגלי", המקום בו נולדה ממלכת פורטוגל. נצעד על רחוב סנטה מריה העתיק, הרחוב הראשון שנסלל בעיר, המוביל אל המבצר ההיסטורי.  נגלה את מרכז העיר, אתר מורשת עולמית מוכרז, המהווה דוגמה מופתית לשימור ואותנטיות בהתפתחותו מיישוב עתיק מימי הביניים לעיר מודרנית באירופה. תוך כדי הסיור, נתוודע להיסטוריה העשירה של גימארייש, נבקר בטירה מרשימה מימי הביניים, שם התרחש הקרב האפי בין אם ובנה על יצירת האומה הפורטוגלית. נמשיך אל כנסייה קטנה ומיוחדת, בה על פי המסורת הוטבל המלך הראשון של פורטוגל. נשוב למרכז העיר, נטייל ברחובות הציוריים, נתפעל מאנדרטות עתיקות ומונומנטים בעלי חשיבות היסטורית רבת שנים. בהמשך, ניסע לבראגה, הידועה כעיר הרוחנית של פורטוגל, בזכות שפע הכנסיות הפזורות בה, המלוות את הביקור בעיר בצלילי פעמונים מלאי קסם. נבקר בכנסיית בום ז'זוש דה מונטה, יעד עלייה לרגל פופולרי, אליו מגיעים המוני מאמינים לבקש מחילה לאחר טיפוס מאתגר על כ-600 מדרגות.  נטייל בכיכר הגדולה והתוססת, שופעת בתי קפה שוקקים. נחזה בקתדרלת בראגה העתיקה, שנבנתה כבר בשנת 1070, אך עברה גלגולים רבים במהלך ההיסטוריה וניתן למצוא בה שילוב מרתק של סגנונות אדריכליים – בארוק, גותיקה, רומאנסק, מנואליני ועוד. בתום יום עמוס בחוויות ומראות יוצאי דופן, נשוב אל מלוננו ללינה.

יום 7: המחוזות הנסתרים של פורטוגל – אויירו, יערות בוסאקה וקוימברה

עם שחר, נצא למסע מרתק לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי, עד שנגיע לאויירו הקסומה, המכונה לעתים "ונציה הקטנה של פורטוגל". אך שלא כמו ונציה התיירותית, אויירו היא עיר קטנה ואותנטית, בה תוכלו לפגוש תושבים מקומיים חמים ולבביים, לצד בתי עסק ציוריים ומסעדות עממיות – מרכיבים המעניקים למקום את קסמו הייחודי. נמשיך אל קוימברה, עיר אוניברסיטאית תוססת ועתירת היסטוריה, ששימשה כבירת פורטוגל במאות ה-12 וה-13. כאן הוקמה האוניברסיטה הפורטוגזית הראשונה עוד במאה ה-13. מרכז העיר העתיקה, הבנוי על גבעה, מרכז את מרבית האתרים המרתקים – מבנייני האוניברסיטה ההיסטוריים ועד למבנים מודרניים יותר. ברחובות, עדיין ניתן לראות סטודנטים הלבושים בגלימות שחורות מסורתיות עם סרטים צבעוניים, המסמלים את השתייכותם לפקולטות השונות. נסייר במתחם האוניברסיטה המרשים, ולא נחמיץ ביקור בספרייה העתיקה והמיוחדת במינה. בהמשך היום, ניסע אל לב הארץ, אל יער "בוסאקו" המרהיב, הצומח על מדרון תלול. נערוך נסיעה קסומה בנוף המיוער, בין עצים עתיקים ומפותלים ונצא לטיול רגלי בשמורה היפה שם ומשם נצפה על ארמון "בוסאקו" המלכותי והמרשים. עם תום יום מלא חוויות וגילויים, נחזור אל מלוננו ללינה.

יום 8 – מסע בעקבות ההיסטוריה היהודית – מפורטו לליסבון דרך טומר

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור מרתק להשלמת החוויה בעיר פורטו הקסומה. בהמשך, ניצור זווית ייחודית על ההיסטוריה הפורטוגזית דרך סיפורם של היהודים האנוסים, אותם כינו המקומיים "הנוצרים החדשים". נמשיך בנסיעה אל טומר, עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידיה המרשימים של מבצר האבירים הטמפלרים. שם, נראה את אחד מבתי הכנסת העתיקים והמיוחדים ביותר בפורטוגל, אשר שרד מאז המאה ה-15 ושימש את הקהילה היהודית המקומית. ככל שנתקרב לצהריים, נתחיל להיפרד לאיטנו מפורטוגל הקסומה. בהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה בליסבון, שם נעלה על הטיסה חזרה הביתה לישראל, מלאים בחוויות ובזיכרונות יוצאי דופן מהמסע במורד ההיסטוריה היהודית המופלאה בפורטוגל.


*סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.

מלון:

בבתי מלון מדרגת תיירות ראשונה

טיסות:
 • טיסה הלוך יום ג' 18/6/24  NEOS

  המראה 15:45תל אביב (TLV)

  נחיתה19:35ליסבון (LIS)

  טיסה ישירה משך הטיסה 05:50 שעות

  טיסה חזור יום ג' 25/6/24

  המראה 20:40 ליסבון (LIS)

  נחיתה 04:00 + יום תל אביב (TLV)

  טיסה ישירה משך הטיסה 05:20 שעות

  ——————————–

  טיסה הלוך יום ג' 03/9/24 או 10/09/24 או 17/09/24 NEOS

  המראה15:30תל אביב (TLV)

  נחיתה19:20 ליסבון (LIS)

  טיסה ישירה משך הטיסה 

  טיסה חזור יום ג' 10/9/24 או 17/09/24 או 24/09/24

  המראה20:40 ליסבון (LIS)

  נחיתה04:00 + יוםתל אביב (TLV)

  טיסה ישירה משך הטיסה 

  —————————————–
מחיר:

1,449 יורו

תוספת לחדר יחיד 390 יורו

 • ניתן לשלם בכרטיס אשראי –בתשלום אחד או בקרדיט
  תשלום בהעברה בנקאית בשקלים או לחשבון בדולרי.
מחיר כולל:
 • טיסות תל אביב – ליסבון – תל אביב.
 • בית מלון בדרגת תיירות ראשונה כולל ארוחת בוקר.
 • תחבורה – אוטובוס תיור נוח וממוזג לביצוע הסיורים והעברות.
 • תשר (טיפים) לנותני השירותים בחו"ל.
 • כניסות לאתרים המופיעים במסלול.
 • מדריך מקצועי.
מחיר אינו כולל:
 • הנפקת דרכון ו/או הארכת תוקפו (על הדרכון להיות בתוקף למשך 6 חודשים מיום תחילת הטיול).
 • תוספת דלק ומיסים – תוספת דלק שתחול לאחר 1.1.24 וכן מיסי נמל בחו"ל.
 • דמי סבלות.
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל, על פי דרישת משרדי הבריאות בארץ ובחו"ל.
 • כל מה שלא כלול בסעיף "המחירים כוללים".
רמת קושי:

טיול תיירותי, מתאים לכולם

מה להביא:

יימסר בפגישה עם המדריך שתפורסם לנרשמים קרוב למועד היציאה

הערות:
 • מסלול הטיול, ביקור באתרים ומיקום וסדר הלינות עשוי להשתנות ללא כל הודעה מוקדמת.
ביטולים:

דמי ביטול בטיול מאורגן:

במקרה שהנוסע ביטל את השתתפותו בטיול, כאמור לעיל – יחולו עליו דמי ביטול כדלקמן:

ביטול מרגע ההרשמה ועד 90 יום לפני היציאה-$150

ביטול פחות מ90- יום ועד 45 יום לפני היציאה – 35% ממחיר הטיול

ביטול פחות מ45- יום ועד 14 יום לפני היציאה – 55% ממחיר הטיול

ביטול פחות מ14- יום ועד 7 ימים ליציאת הטיול 75% ממחיר הטיול

פחות מ- 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול- 100% דמי ביטול