שלישי-רביעי 16-24/6/20: פורטוגל במיטבה

פורטוגל – במיטבה 7 לילות – 8 ימים
טיול מקיף בשיתוף חברת פגסוס

תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות)
ללא הוצאות אופציונאליות במהלך היום

כולל: פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול

טיול מאורגן לפורטוגל – הקדמה

פורטוגל, לא רק של כדורגל ורונאלדו, אלא גם המדינה המערבית באירופה, נמל מוצא היסטורי לעולמות חדשים שהפכוה לאימפריה ימית. ארץ יפהפייה המשלבת נופים, אנשים והסטוריה ייחודית. ערים עתיקות שנשתמרו – אונסקו מכירה ב 12 אתרים כמורשת עולמית – חופי ים מקסימים ונופים הרריים, עמקים ונהרות רחבים, טירות, מנזרי פאר וכמובן יין פורט שמקורו בעיר פורטו שמרכזה העתיק ובנייניה הייחודיים כמו ארמון הבורסה, תחנת הרכבת, המדרחוב סנטה קתרינה יקבי הפורט [אותו בדר"כ אנו "טועמים" בטיולים מאורגנים לפורטוגל] כל אלו ועוד יוצרים בה אוירה מיוחדת.

העיר החצויה בתעלות אביירו, באתרי המורשת היהודית ובקהילה המתחדשת של האנוסים בבלמונטה , בביה"כ העתיק – מאה 15 – בטומר. העיר האוניבסיטאית קואימברה ובספריה המיוחדת נגלה מי שומר על הספרים העתיקים ממזיקים? נגלה בעיר המדיבלית המקסימה אובידוש מה נתן לה את הכינוי "עיר הנישואין". בפטימה נשמע איך הפך כפר נידח למוקד עלייה לרגל ונופתע לשמוע ולראות שלנצרת יש אזכור פורטוגזי [בשביל זה צריך להצטרף לטיול המאורגן לפורטוגל של פגסוס]. לא נחמיץ את הביקור בבירה ליסבון , נמל המוצא לספנים ולמגלי הארצות וסקו דה גמה – מגלה הודו – קברל שגילה את ברזיל ועוד, נבקר בסט. ג'רונימו המיוחד ולא נחמיץ ביקור בסינטרה – מושב הקיץ ההסטורי עוד מימי השלטון המורי. הנקודה המערבית באירופה – קאבו דה רוקה – לטעום במהלך הימים את המאכל הלאומי סרדינס ו/או בקלה ולקנח בערב פאדו.

אלו חוויות ורק חלק ממכלול שלם לטיולים מאורגנים לפורטוגל שלנו – שכל אלו ועוד בימי טיול מלאים וללא תוספות מיוחדות [אופשונלס] שמציע טיול מאורגן לפורטוגל 

מה באמת עושה את ההבדל בטיול של פגסוס לפורטוגל:
שימו לב!!! פגסוס מתחייבת בכתב לתימחור שעות אוטובוס ) למעט בימים בהם טסים (לימים מלאים מידי יום שימוש באוטובוס לפחות 9 – 8 שעות מדי יום על פי החוקים הנהוגים בארץ יעד( ולמדריך הישראלי שיהיה זמין לקבוצה
לימי הטיול המלאים, ללא ימים או חצאי ימים חופשיים. התחייבות בכתב זו של החברה היא יחודית בשוק הישראלי למיטב הכרתנו ויש לה משמעות כספית והיא באה להבטיח שלא תהיה האפשרות "להשלים" סיורים במהלך היום בתוספות כספיות הנקראות אופשונאלס' . לפסקה זו יש משמעות כספית בבואכם להשוות בין הצעה להצעה של כל חברה המתכננת טיולים לפורטוגל.
בפגסוס אתם מקבלים יותר :
 תכנית טיול מלאה בכל יום – ללא ימים חופשיים או חצאי ימים חופשיים (למעט בימים בהם טסים)
 בילוי ערב פאדו, כולל ארוחת ערב ומופע פולקלור
 יותר סיורים ושעות שימוש באוטובוס מידי יום
 יותר אתרים שעלותם כלולה במחיר:

טיול מאורגן לפורטוגל של פגסוס יעבור במקומות ובאתרים המרכזיים הבאים:

 • קוימברה: סיור עיר, ביקור באוניברסיטה
 • בלמונטה: סיור בכפר האנוסים ביקור בבית הכנסת במידה ופתוח ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח ואפשרי), ביקור בשמורת יער בוסאקו
 • אביירו: "הונציה של פורטוגל"
 • פורטו: סיור עיר, ביקור במרתף יין פורטו, ביקור בארמון הבורסה, ביקור בכנסיית סאן פרנסיסקו, בילוי ערב פאדו כולל משקה ראשון וארוחת ערב, סיור לילי באוטובוס
  בעיר העתיקה
 • עמק הדוארו: שייט "מדליק " בנהר דואורו
 • טומר: ביקור בבית כנסת העתיק (במידה ופתוח)
 • נאזארה: סיור בעיירה
 • סינטרה: הארמון הלאומי
 • אובידוש: סיור כפרי הדייגים אשתוריל וקשקאיש
 • פאטימה: מוקד עליה לרגל
 • בטאליה: ביקור במנזר
 • צוק קאבו דה רוקה: הנקודה המערבית ביותר של יבשת אירופה
 • ליסבון: סיור פנורמי בעיר, הרובע היהודי, ביקור בכנסייה במתחם מנזר ז'ירונימוס, מוזאון הכרכרות, מרכז הבילוי והקניות ווסקו דה גאמה

מלון:

מלונות: מדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

 כלכלה: ארוחות בוקר+1 ארוחת ערב במועדון פאדו

מבחר מלונות שבהם משכנת פגסוס את קבוצותיה ודומים להם ברמתם*:

אין ברשימה זו הבטחה למלון מסוים – רשימת מלונות תימסר לנוסעים לפני יציאת כל טיול.

מלונות באיזור פורטו*

IPANEMA PARK 5 stars

3_2 לאתר המלון לחצו כאן

IPANEMA PARK מלון פורטו IPANEMA PARK מלון פורטו

IPANEMA PORTO stars 4

3_2לאתר המלון לחצו כאן

מלונות באיזור גווארדה**

LUSITANA PARQUE 4 stars

3_2 לאתר המלון לחצו כאן

מלון פארק לואיזיטנה - לחמים מדהימים מלון פארק לואיזיטנה - הלובי של המלון מלון פארק לואיזיטנה - החדרים במלון

מלונות באיזור קוימברה

VILLA GALE COIMBRA 4 stars

3_2 לאתר המלון לחצו כאן

VILLA GALE COIMBRA VILLA GALE COIMBRA VILLA GALE COIMBRA

מלונות באיזור פאטימה

ESTRELA DE FATIMA 4 stars

3_2 לאתר המלון לחצו כאן

ESTRELA DE FATIMA ESTRELA DE FATIMA ESTRELA DE FATIMA

REGINA stars 4

3_2 לאתר המלון לחצו כאן

REGINA REGINA

AUREA 4 stars

3_2 לאתר המלון לחצו כאן

aurea

מלונות באיזור ליסבון

OCCIDENTAL LISBOA 4 stars

3_2 לאתר המלון לחצו כאן

VILLA GALE OPERA  stars 4

3_2 לאתר המלון לחצו כאן

VILLA GALE OPERA VILLA GALE OPERA

יתכנו מצבים לפיהם יכנס המלון לתפוסת יתר ועל פי הכללים הבינלאומיים  לא ניתן לקבל חדרים גם אם נתקבל אישור עבורם. במקרה של רישום יתר על ידי בתי המלון, רשאי הסוכן המקומי ו/או הנהלת בית המלון להעביר את הנוסעים למלון חלופי המדורג באותה רמה או גבוהה יותר מהמלון אותו רכשו הנוסעים, האחריות לכל לרבות ההעברה למלון החלופי חלה על הנהלת המלון ו/או הסוכן המקומי. יתכנו שינויים בשעות הטיסה, וזאת באחריות המוביל האווירי בלבד. אין שינוי בשעות הטיסה מהווה עילה לביטול ההזמנה  הנקובה בטופס זה. במידה ומחירי הדלק / שער הדולר יעלו המחיר יעודכן בהתאם.

טיסות:

טיסות: בחברת התעופה אל על (לו"ז הטיסות לא סופי ומשתנה)   

תל אביב – ליסבון 17:15 > 21:10   LY 375

ליסבון – תל-אביב  22:30 > 05:45* LY 376 (*נחיתה למחרת)

*חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

 אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים,בקבוצות לא ניתן.

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים )נקודות נוסע מתמיד, בונוסים כד'( המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מחיר:

מחיר מיוחד עבורינו: 1570$ ליחיד בחדר זוגי

תוספת לחדר יחיד: 350$

מסלולי הסדר תשלום לטיול  (יבוצע לפי שער ההעברות וההמחאות הגבוה – מכירה ביום התשלום):
1 >תשלום של 200 $ לנוסע/ת בעת ההרשמה יבטיח את המקום בטיול. היתרה כולה בתשלום אחד סמוך למועד היציאה לטיול ללא אשראי.

או

2 >תשלום של 200 $ לנוסע/ת בעת ההרשמה יבטיח את המקום בטיול. היתרה במספר תשלומים שווים, צמודים לדולר, מיום ההרשמה עצמו בכרטיסי האשראי כשהתקבול לפגסוס הוא ליום ההרשמה. המשך מידי חודש בתחילתו. התשלום האחרון יתקבל לא יאוחר מחודש מתאריך יום היציאה לטיול. מסלול התשלומים באמצעות כרטיסי אשראי על פי מדיניות ההצמדה למט"ח של חברת אשראי ולא של פגסוס כלומר כל תשלום יחוייב לפי שער הדולר האמריקאי ביום החיוב של חברת האשראי והוא היום הקובע.יום ההרשמה לטיול בפגסוס אינו היום של קביעת שער הדולר האמריקאי לתשלום. אין כפל מבצעים/הנחות.

 

מחיר כולל:

 טיסות: בחברת התעופה אל על (לו"ז הטיסות לא סופי ומשתנה) LY 376 *05:45 >- 22:30 אביב תל – ליסבון LY 375 21:10 >- 17:15 ליסבון – אביב-תל (*נחיתה למחרת)
 מלונות: מדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
 כלכלה: ארוחות בוקר+1 ארוחת ערב במועדון פאדו
 תחבורה: אוטובוס מיוחד לתיירים לפי התוכנית. העברות מ/אל שדה התעופה.
 ביקורים וכניסות: ביקורים וכניסות לאתרים על פי התוכנית המפורטת.
 בילוי: יציאה מאורגנת לערב במועדון פאדו מקומי טיפוסי כולל ארוחת ערב עם כוס יין משקה ראשון.
 הדרכה: מדריכ/ה ישראלי/ת מצוות מדריכי פגסוס. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש.
 כללי: מיסי נמל ותוספת דלק בנתב"ג ובפורטוגל באל על מעודכנים נכון ל 2020/01/01 ייתכנו שינויים והמחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה וייגבו ע"י נציג פגסוס במועד קבלת כרטיס הטיסה ובסמוך למועדי יציאת הטיול.
חשוב לציין, כי סכומים אלה מועברים בהתאמה לחברות התעופה ולפגסוס אין רווח מגביה זו.
 תשר לנותני השירותים בחו"ל

מחיר אינו כולל:

 תוספת לחדר ליחיד 350$
 אין הנחה לנוסע שלישי בחדר.
 לינת 3 נוסעים בחדר ביעד זה אינה מומלצת לנוסעים.
 במלון בפורטו לא קיים חדר ל-3 נוסעים, כך שבשהייה בפורטו חדר לשלושה נוסעים יפוצל לחדר זוגי וחדר ליחיד. תוספת עבור 2 לילות אלו בסך 70$ לנוסע בחדר ליחיד.
 עדכוני דלק ומיסי נמל – ראו הערה בסעיף "המחירים כוללים" תחת תת סעיף "כללי".
 מסמכים הוצאת דרכון ו/או הארכת תוקפו. על הדרכון להיות בר תוקף לפחות חצי שנה מיום יציאת הטיול.

עליכם לוודא,כי בדרכונכם 3 דפים ריקים לפחות (באירופה מספיק 2 דפים בלבד) לצורך חתימות במעברים השונים. בעת הרישום יש לשלוח למשרד צילום של העמוד הראשון בדרכון + הארכה (אם יש).
 ביטוחים והוצאות אישיות ביטוח נסיעות רפואי ומטען סטנדרטי או מורחב וכן והטסה רפואית.
 טיסה שלא בקבוצה: פגסוס תעשה מאמץ לאפשר למי שמעונין לחזור שלא עם הקבוצה (עד לסדר גודל של %10 מטיילים בקבוצה) למצוא טיסות בימים המבוקשים ע"י המטייל/ת המבקש זאת. אין בטחון שנצליח ואיננו מבטיחים מראש שזה ניתן. איננו יכולים להבטיח שלא תהייה תוספת במחיר הטיסות עקב חריגה מבוקשת זו תוספת שפגסוס תוסיף למחיר הטיול. ללא קשר תגבה פגסוס תשלום דמי טיפול בסך 50 $בנוסף לשינוי אפשרי במחירי הטיסה הנובע מבקשת בשינוי. אין אפשרות ליציאה חריגה אינדיוידואלית לפני יציאת הטיול.
 שירותי סבלות במלונות

רמת קושי:

קלה. הטיול מתאים לכולם

מה להביא:

ימסר בסמוך למועד היציאה

הערות:

** ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

הנני מצהיר כי ידועות לי ההנחיות וההוראות לרישום לסיור בחו"ל כפי שנכתבו בנוהלי ההרשמה ובטופס ההרשמה ואני מתחייב לנהוג על פיהם. הנני מצהיר כי ידוע לי שהמחיר אינו כולל דמי ביטוח לנוסעים, הנוסעים והמטענים אינה אחראית לנזק כלשהוא אובדן וכבדוה וכיוצ"ב.

הנני מצהיר כי ידוע לי ש"טיולים ואגדות" משמשת כמקשרת וכמתווכת בלבד ביני לבין חברת אשת טורס ואין היא אחראית בכל צורה שהיא לתקלות, לשיבושים, עיכובים ונזקים אחרים אשר עלולים להיגרם מאי ביצוע ו/או ביצוע חלקי ו/או ביצוע לקוי, של שירות כלשהו המוצעים על ידי ספקי השירותים או מטעמם.

ביטולים:

תנאי ביטול: (מומלץ לרכוש ביטוח כבר בעת ההרשמה שיאפשר כיסוי מביטול הטיול מסיבות רפואיות על פי כללי הפוליסה)
ביטול ההזמנה עד 22 ימי עסקים מלאים לפני הטיסה (לא כולל שישבת ו/או ערבי חג וחגים), בחיוב דמי ביטול בסך של 47$ לנוסע/ת.ביטול ההזמנה במסגרת 21-15 ימי עסקים מלאים לפני מועד הטיסה יחוייב דמי ביטול בסך 600$ לנוסע/ת, במסגרת 14-8 ימי עסקים מלאים לפני מועד הטיסה יחוייב בדמי ביטול בסך 1000$ לנוסע/ת ומתחת ל- 8 ימי עסקים מלאים לפני מועד הטיסה יחוייב בדמי ביטול בסך 1400 $לנוסע/ת. ביטול הטיול ביום יציאתו יחויב בדמי ביטול מלאים. דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. במידה ונשלחו דרכוני הנוסעים המבטלים לשגרירות לצורכי ויזה, יוסף לדמי הביטול גם סכום הוצאת הויזה הנקוב לעיל בסעיף המחירים אינם כוללים.
 דמי הביטול יגבו מאמצעי התשלום שמסר הלקוח בעת ההרשמה וזאת בהתאם לחתימה על טופס רישום נלווה.
 עלויות הביטול מכילות התחייבויות לספקים שונים המרכיבים את הטיול בהתאם לתוכנית הנ"ל ועל כן קשיחים ביותר. באם הוזמנו שירותים מיוחדים/ נלווים דמי הביטול עבורם יהיו בנוסף לדמי הביטול הנ"ל.
(לדוגמא: דיוויד / שדרוג מחלקה בטיסה / כרטוס מוקדם / טיסות פנים וכו').
 על כן, יש לזכור! באחריותך לרכוש פוליסת ביטוח המכסה דמי ביטול לכל מקרה שעתיד לבוא.
** ביטול טיול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס למספר 5436070-03 או מייל למייל  il.co.pegasusisrael@groups

 המאשר את ביטול הטיול ואישורו חזרה ע"י סוכן/ נציג מטעם פגסוס.
 הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים ובניהם – שרותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וגם משרותי תיירות כגון: בתי מלון, כניסות לאתרים, הסעות אשר כולם מתחילים מחוץ למדינה וגם מסתיימים מחוץ למדינה.
 דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינה הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד. שירות הטיסה החל בישראל ומסתיים בישראל הוא השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק
הישראלי.
 מרכיב דמי הביטול אשר נכתב בסעיף זה, מחולק לכ%25 המהווים את השרות המתחיל והמסתיים במדינת ישראל כאשר שאר דמי הביטול המהווים כ-%75 מסך דמי הביטול, מתייחסים לשירותים המתחילים ומסתיימים
מחוץ למדינה. לפיכך, במידה ויהיה ביטול ויהיה החזר, הוא רלוונטי אך ורק לשירותים הניתנים בישראל ולא לשירותים הניתנים מחוץ לישראל.
 בחתימתך על טופס ההרשמה הנך מסכים על התנאים הנ"ל.

תוכנית הטיול:
יום 1: ת"א – ליסבון

נפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה של חברת התעופה "אל-על" אל לליסבון, בירתה וליבה של פורטוגל. העיר ליסבון המשתרעת על הגדה של נהר טז'ו המגיע לאוקיאנוס האטלנטי ומעליו גשר ה-25 באפריל המזכיר את הגולדן-גייט. הגעה מאוחרת והעברה למלון ללינה בליסבון או באזור סינטרה .

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 2: ליסבון - סינטרה – בוסאקו - קוימברה

לאחר ארוחת הבוקר נצא מליסבון לסינטרה, העיירה היפה מוקפת ארמונות. נבקר בארמון סינטרה. נשים פעמינו צפונה לכיוון יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו מהיערות העתיקים באירופה ונצפה בארמון בוסאקו. משם נמשיך לעבר קוימברה, העיר האוניברסיטאית על סמטאותיה הציוריות. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 3: קוימברה – בלמונטה – גווארדה

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור היכרות בעיר ובאוניברסיטה ובספרייה העתיקה (במקום ייתכנו תורים גדולים ובנוסף ייתכן כי המקום ייסגר למבקרים ללא הודעה מראש. במקרים שכאלו זה הביקור לא יתבצע) של העיר נצא בנסיעה לבלמונטה, כפר קטן בו שוכנים צאצאי האנוסים ונבקר בבית הכנסת במקום (במידה ופתוח – במידה ולא – נבקר במוזאון יהודי קטן במקום). נמשיך בנסיעה לעבר גווארדה. העברה למלון בגווארדה ללינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 4: גווארדה - אביירו - קוסטה נובה – פורטו – סיור לילה בפורטו

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקתדרלת של העיר גווארדה ולאחר מכן נשים פעמינו בנסיעה אל אביירו "הונציה של פורטוגל" בה נטייל. נמשיך דרך קוסטה נובה אל יעדינו פורטו, בירת הצפון של פורטוגל. זוהי עיר נמל אותה חוצה נהר דואורו, אשר מעליו נמתחים שישה גשרים. העיר פורטו התפתחה כעיר מסחר, נמל מוצא ליינות המשובחים של צפון פורטוגל ומוקד כלכלי וחברתי תוסס, שהפעיל קשרים ענפים עם בריטניה בשיא עוצמתה הכלכלית. העברה למלון
להתארגנות ומנוחה ולאחריה
 נצא באוטובוס לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך שתי גדות נהר דואורו ותצפית על הגשרים המוארים של העיר. נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 5: פורטו – בילוי ערב במועדון פאדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור בעיר פורטו. זוהי העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. סיורינו יעבור בין כיכרות העיר, רובע ריביירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונראה את בית הכנסת על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו. נראה את קתדרלת סה' (Se) המדהימה בארכיטקטורה שלה ואת מגדל קלריגוס, נבקר בכנסיית סאן פרנסיסקו. נמשיך ונבקר בפלאסיו דה בולסה (ארמון הבורסה), אחד האתרים העיקריים בעיר. נעלה על סירה לשייט בנהר דואורו החוצה את העיר ולסיום נקנח בטעימות במרתף יין פורט. העיר נחזור למלון להתארגנות ולאחריה
 הערב נצא לבילוי משותף ואופייני לפורטוגל – הפאדו, עם ארוחת ערב ומופע פולקלור. נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 6: פורטו - נאזארה – בטאליה - טומר - פאטימה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר פאטימה. בדרכנו נבקר בנאזארה הלא היא נצרת, כפר דייגים ציורי ושליו מן המאה ה-17 ,נטייל בכפר ונתרשם מיופיו של קו החוף ונצפה על הצוקים המזדקרים מן החוף. נמשיך לבטאליה שם נבקר במנזר בטאליה המדהים שהוא צירוף של סגנונות גותי ו ַמנּו ֵאליַאני (סגנון פורטוגלי ייחודי מהמאה ה-16 שנקרא על שמו של המלך מנואל הראשון). המנזר הוא הדוגמא הטובה ביותר לגוטיקה הפורטוגזית. נמשיך במסענו לביקור בעיירה טומר. עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ופתוח) מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15 .לאחר יום שופע נמשיך בדרכינו לכיוון פאטימה למלון ללינה

טיול מאורגן לפורטוגל

טיול מאורגן לפורטוגל

 

יום 7: פאטימה – אובידוש - קאבו דה רוקה – קשקאייש – אשטוריל – ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לליסבון ובדרכנו נבקר בעיר הקטנה אובידוש, הסגורה בחומות מימי הביניים. באובידוש די רק להסתובב כדי ליהנות מהבתים הלבנים הציוריים, המעוטרים בפסים כחולים וצהובים ובפרחי הבוגונביליה, החומות בעלות המגדלים המעוגלים, והכנסיות העתיקות. לאחר מכן נעצור בקאבו דה רוקה. "כאן המקום שבו מסתיימת היבשה ומתחיל הים שאין לו סוף", התפייט המשורר הלאומי בן המאה ה-16 לואיש דה קמואש על המקום המערבי ביותר באירופה – קאבו דה רוקה (Roca da Cabo ,כף הסלע). המצוק מתנשא כ-140 מטר מעל לחוף, והרוחות בו עזות. נעצור בעיירת הנופש קשקאיש אשר את מיקומו מזהים בקלות, לפי דוכני המזכרות הרבים ומשם נמשיך בדרכנו לאשטוריל המקום שבו נשפך נהר טז'ו לאוקיינוס. עיירה של קזינו, בתי מלון ווילות מפוארות שבהן התגוררו עשירי תבל ומלכים גולים ונשוטט בין הבתים היפים. לאחר הסיור נמשיך בנסיעתנו לליסבון ועם הגיענו נצא לסיור פנורמי ראשוני (מותנה בשעת ההגעה לעיר) ונסייר בעיר התחתית באזור הכיכרות קומרסיו ורוסיו, בפארק אדוארד ה-7 ,בשדרות העצמאות ובגבעת אלפאמה – בעיר העתיקה, בה היה גם רובע היהודים לפני הגירוש. העברה למלון ללינה

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 8: ליסבון – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיורים בליסבון. נבקר במוזאון הכרכרות, מוזאון ייחודי בעל אוסף מרשים של מגוון כרכרות עתיקות ונבקר גם במנזר ז'רונימוס המגולף באבן שנבנה בשנת 1496,ואנדרטת המגלים. נצפה במגדל בלם (הלא היא בית לחם) מבנה מרשים בסגנונו ששימש בעבר כמגדל שמירה ובית סוהר. ולאחר מכן נלך לעבר Discoveries the of Monument המרשים שנבנה בשנת 1960 לציון 500 שנים למותו של הנסיך הנרי הספן. המונומנט המרשים מהלל את עידן מסעות המגלים ואת תרומת פורטוגל לתגליות האנושות. נמשיך וניסע לראות את גשר ה-25 באפריל. הגשר התלוי דומה לגשר הזהב בסאן פרנסיסקו בארהב, אורכו 2278 מטר, ומקשר באותו קו גובה את אזור Alcantara לאזור Almada ,בחלק הדרומי של הגדה. ורוחב המפתח בקשת התומכת 1031 מטר, גובה הכביש כ-70 מטר מעל המים ויסודותיו חודרים לעומק 80 מטר בגדות הנהר, בגדה של Almada ניצב הפסל הדומה לפסלו של ישו הפורש כפותיו בהר הקורקובדו בברזיל. נצא לביקור במרכז הבילוי והקניות המודרני "ווסקו דה גאמה" שהוקם לכבוד התערוכה העולמית אקספו 98 .לאחר יום מעניין נצא לשדה התעופה לטיסת לילה ישירה של חברת התעופה "אל על" מאוחרת חזרה הביתה. נחיתה בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות של יום 9.

טיול מאורגן לפורטוגל