27.5-3.6: פורטוגל מקיף, קל הליכה

פורטוגל – מאורגן ומקיף, קל הליכה

8 ימים / 7 לילות חצי פנסיון

קבוצת מטיילים עם פזית – טיולים ואגדות

פורטוגל – "הפנינה הנסתרת", כך מכונה פורטוגל, בפי 18 מיליון התיירים הבאים מדי שנה לתור, לחקור, לנפוש וליהנות משכיות החמדה שהטבע חילק לפורטוגל ביד נדיבה. נהרות רחבי ידיים, סכרים מעשי ידי אדם, פנוראמה מעוטרת בעצי זית, מטעים ושדות-חיטה למכביר, חופי ים חוליים וקסומים וצוקים הנשפכים לאטלנטי, ערי נמל, דייגים ודגה למכביר. עבר היסטורי עשיר ומתובל בסיפורים על יורדי ים ומגלי יבשות, כפרים ציוריים שהזמן עמד שם מלכת, ארמונות, מנזרים וטירות, ערים עם ארכיטקטורה ייחודית לפורטוגל  ו-12 אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו ילוו אותנו במהלך הטיול.

לקבלת טופס הרשמה לחצו כאן

ליסבון – סיור מקיף, רובע אלפאמה, בלם, פארק אדוארד השביעי, כנסיית ג'ירונימוס
סינטרה – הארמון המלכותי
העיירות – קשקאיש, אשטוריל, קאבו דה רוקה, אובידוש, נזרה
באטליה – ביקור במנזר
פטימה – עיירת הצליינים
קואימברה – האוניברסיטה העתיקה
רכס הכוכב , סיירה דה אסטרלה
טומרטרנקוסו, בלמונטה – הרובע היהודי
לוסו – שמורת יער בוסאקו
אווירו – וונציה של פורטוגל
עמק נהר הדואורו- פאסו דה רגואה
פורטו – טעימות יין, סיור מקיף, שוק בוליאו, כיכרות העיר, רובע הריביירה, שייט בנהר הדורו

מועדים נוספים:

27.05.24-03.06.24 – 1999$

10.06.24-17.06.24 – 1999$

17.06.24-24.06.24 – 1999$

יום 1/ תל-אביב ליסבון:

פגישה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה אל ליסבון בירת פורטוגל, לאחר הנחיתה ניסע לביקור מיוחד ברובע העיר ההיסטורי "בלם" (בית לחם) ונבקר בכנסיית מנזר "ג'ירונימוס" פאר האדריכלות המנואליטית ומקום קבורתם של מגלה היבשות הנודע וסקו דה גאמה ושל המשורר הלאומי קמואיש. נראה את מגדל בלם, ממנו יצאו ואליו חזרו מגלי עולם- הספנים ממסעות התגלית בעולם ובנתיביו הימיים ונבקר באנדרטה למגלי העולם. לא נפסח גם על ביקור מיוחד באתר האקספו לשעבר, מתקניו, הברים ובתי הקפה שבו.
העברה למלון בליסבון ללינה.

יום 2/ קשקאיש – אשטוריל – קאבו דה רוקה – סינטרה – ליסבון:

נתחיל את יומנו בקשקאיש, כפר דייגים במקור שהפך לפרבר יוקרתי של אצולת הממון הפורטוגזית וגולשי הגלים. לא נוותר על ביקור באשטוריל הסמוכה והאצילה ובה גם מצוי הקזינו הגדול ובה מתקיים מידי שנה מרוץ המכוניות היוקרתי פורמולה אחד. נמשיך לקאבו דה רוקה – המצוק המהווה את הנקודה המערבית ביותר באירופה עליו נבנה המגדלור המתנשא לגובה 140 מטר. נגיע לסינטרה אותה כינה הלורד ביירון  "גן העדן הנפלא" ובכך ביטא את אהבתם של משפחות האצולה הבריטיות והפורטוגזיות לעיירה זו. מעבר לעיירה ויערותיה נערוך ביקור מיוחד בארמון המלכותי המרשים שארובות המטבח שלו שולטות בקו הרקיע. נשוב לליסבון לסיור באתרי העיר, כולל סיור ברובע אלפמה, בלם ואתר האקספו. נראה את פארק אדוארד השביעי, את העיר התחתית, כיכר רוסיו וקומרסיו, וחוף נהר הטאגוס, אל רובע "אלפאמה" בעל הסמטאות הפתלתלות והצרות מתקופת ימי-הביניים.
לינה בליסבון.

יום 3/ ליסבון – אובידוש – נאזרה – באטליה – פטימה:

היום נצא צפונה לביקור מיוחד בעיירה המלכותית הציורית השמורה ומוקפת החומה – אובידוש, נסייר רגלית בסמטאות ואזור החומות, בתום הביקור נמשיך ל"אם עיירות הדייג" של פורטוגל – נזרה (נצרת). תחילה נצפה עליה מתצפית מצוק סיטיו ולאחר מכן נרד אליה ואל קו המים, שם נוכל להתנסות במסעדות הדגים המציעות את שלל הדגה היומית. מנזרה נמשיך לבאטאליה שם נערוך ביקור במנזר המהווה אתר לאומי ודתי כאחת ומציג אדריכלות גותית ומנואליטית מהמאות 14-16. בתום הביקור נמשיך לפטימה, מוקד העליות לרגל הנחשבת כמקום הקדוש ביותר בפורטוגל ואחד המקודשים באירופה. בהמשך הלילה נצא לטקס הצליינים הלילי המרגש במיוחד. לינה בפטימה.

יום 4/  פטימה-טומר- לוסו-בוסאקו -קואימברה :

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לטומר שהתפרסמה בעיקר בשל המבצר הטמפלרי – מנזר מסדר נוצרי משמעותי ביותר בפורטוגל שהוקם בימי הביניים. לנו, טומר משמעותית בעיקר בזכות המורשת היהודית. אנו נבקר בבית הכנסת העתיק אף הוא מתקופת ימי הביניים, והינו השמור בבתי הכנסת מתקופה זו, הוא משמש היום כמוזיאון להיסטוריה של יהודי פורטוגל ונקרא על שם אברהם זכות. נמשיך בנסיעה לכיוון מעיינות לוסו המהווים בין היתר את ספק המים המינרלים הגדול ביותר בפורטוגל. נקודת ציון נהדרת. נגיע לשמורת יער בוסקו, שם נערוך סיור רכוב ורגלי ואף נתרשם מפונדק הציד המלכותי שהוסב למלון פאר – בוסקו פאלאס, הממוקם בלב שמורת יער מוגן ועתיק יומין זה. נגיע לקואימברה, בירת פורטוגל בעבר, השוכנת על גדות נהר מונדגו. נסייר בעיר ונראה את האוניברסיטה העתיקה המרשימה. לינה בקואימברה.

יום 5/ רכס הכוכבים- בלמונטה- גוארדה:

לאחר ארוחת הבוקר ניסע. לשמורת הטבע של סיירה אשטרלה . נגיע לעיירה בלמונטה, בה חיים צאצאי האנוסים של פורטוגל שחזרו ליהדות בסוף המאה ה – 20 ובה נבנו בית הכנסת והמוזיאון בעידוד הרבנות הראשית לרגל 500 שנה לגירוש היהודים מפורטוגל. נראה את בית הכנסת והשכונה היהודית. נתרשם משרידי הקהילה היהודית המנסה להשתקם ונבקר בבית הכנסת החדש (מותנה באישור). נמשיך לעיירה הגבוהה ביותר בפורטוגל – גוארדה, עיר יפהפייה עם רובע יהודי אשר על מפתן בתי האנוסים שגרו בו חקוקים צלבים על מקומן של המזוזות. נסייר בעיירה ונבקר בקתדרלה המקומית המרשימה בגודלה. לינה בגוארדה.

יום 6/ גוארדה- טרנקוסו- פסו דה רגואה- למגו-פורטו:

את סיורנו היום נתחיל בביקור מיוחד בעיירה טרנקוסו, שם נתרשם משרידי הקהילה היהודית המנסה להשתקם ונבקר בבית הכנסת החדש(באם יתאפשר). נעשה דרכנו לסיור נרחב בעמק הנהר דורו, הלוא היא ארץ היין של הצפון. נבקר בעיירה הציורית, יפת הנוף, למגו ובה בתים וארמונות מימי הביניים. נגיע לפסו – דה – רגואה השוכנת במפגש הנהרות דורו וקורגו אשר ממנה יוצאים משלוחי יין הדורו העליון לפורטו. נגיע לסיור היכרות בפורטו, בירת צפון פורטוגל, אשר נתנה את שמה לארץ פורטוגל, לשפה הלאומית וליין הפורטו המפורסם. פורטו היא העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה בפורטוגל. היא שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי והיא הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר "מורשת עולם".. נסייר בסמטאות ובכיכרות העיר, בשוק בוליאו הססגוני, במדרחוב הקניות של סנטה קתרינה וברובע ריביירה הציור, השוכן למרגלות גשר דום לואיש – סמלה של העיר. נראה את בניין העיריה, תחנת הרכבת "סן קנטו", הקאזה דה מוסיקה וכנסיית סן – פרנסיסקו – הקתדראלה מהמאה ה-13. ארוחת ערב ולינה באזור פורטו.

יום 7/ העיר פורטו–סיור מקיף – שייט בנהר– טעימות יין

היום יוקדש לסיורים מקיפים בעיר פורטו- בירת הצפון, אשר נתנה את שמה לארץ פורטוגל, לשפה הלאומית וליין הפורטו המפורסם. העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה בפורטוגל. פורטו שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי והיא הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. במהלך הסיור המקיף בעיר, נערוך שייט על נהר הדוארו  DUERO, וביקור כולל טעימות באחד ממרתפי יקבי יין הפורטו הנודע. נסייר בסמטאות ובכיכרות העיר, בשוק בוליאו הססגוני, במדרחוב הקניות של סנטה קתרינה וברובע ריביירה הציורי, השוכן למרגלות גשר דום לואיש – סמלה של העיר. נראה את ארמון הבורסה, בניין העיריה, תחנת הרכבת "סן קנטו", בית הכנסת העתיק, הקאזה דה מוסיקה וכנסיית סן – פרנסיסקו – הקתדראלה מהמאה ה-13. לינה באזור פורטו.

יום 8/פורטו–ליסבון -תל אביב:

לאחר ארוחת הבוקר העברה  לנמל התעופה לטיסה חזרה ארצה בתום טיול מקיף מרתק ומהנה.
*סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.

מלון:

בתי המלון או דומים להם:

Lisbon
Ramada Lisbon
https://www.ramadalisbon.pt/es/

Fatima
Steyler Fatima Hotel Congress & Spa

Coimbra
Conimbriga Hotel do Paco

Guarda
Hotel Versatile
VERSATILE :

: the hotel that suits you (hotelvanguarda.pt)

Porto
Hf Ipanema Park

טיסות:
 • טיסות אפריל דרך יעד ביניים תל-אביב ליסבון/פורטו- ת"א
  תל-אביב – מינכן LH683 המראה 07:00 נחיתה 10:00
  מינכן- ליסבון     LH1778 המראה 11:15 נחיתה 13:30
  פורטו – וינה      OS446   המראה 13:25 נחיתה 17:40
  וינה – תל-אביב  OS859   המראה 20:15 נחיתה 00:40
 • טיסות מאי-יוני
  תל-אביב- פורטו LY5163 המראה 16:15 נחיתה 20:15
  פורטו – תל-אביב LY5164 המראה 21:30 נחיתה 04:50
  המסלול יותאם לטיסות 
 • (שעות הטיסה בכפוף לשינויים)
מחיר:

מאי-יוני – 1999$

תוספת לחדר יחיד 499$

 • ניתן לשלם בכרטיס אשראי –ב- 3 תשלומים או בקרדיט לפני היציאה.
  תשלום בהעברה בנקאית בשקלים או לחשבון בדולרי.
מחיר כולל:
 • טסות – ראה בנפרד
 • מיסים:
  מיסי נמל, בטחון ומחירי הדלק נכון ליום 01.01.24 וכפוף לשינויים עד ליום יציאת הטיול.
 • לינה:
  בתי מלון בדרגת תיירות טובה ו / או ראשונה על פי הרשימה
 • בטיול של ה- 03.10.23 המלון בליסבון מחוץ לעיר
 • כלכלה:
  חצי פנסיון (לא כולל משקאות בארוחות הערב)
 • תחבורה:
  אוטובוס נוח וממוזג להעברות / סיורים בהתאם לתוכנית הטיול.
 • הדרכה:
  מדריך ישראלי צמוד מצוות המדריכים הגיאוגרפיים של מילניום.
 • תשר:
  מתן תשר לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות ותשר למדריך הישראלי)
 • הערות:
  יציאה ו / או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית תחויב בדמי טיפול בסך של $75 לאדם + עלות השינוי עצמו.
מחיר אינו כולל:
 • מיסים:
  כל תוספת במיסי הנמל, ביטחון ושינוי במחירי הדלק שיתווספו לאחר ה – 01/01/24 ומיסים שישולמו במזומן בחלק משדות התעופה.
 • הוצאות אישיות:
  כל הוצאה בעלת אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד $499
 • תנאי תשלום
  ניתן לשלם בכרטיס אשראי ב-3 תשלומים או בקרדיט
  תשלום בהעברה בנקאית בשקלים או לחשבון דולרי.
 • ביטוח ותנאי ביטול:
  ביטוח:
  ביטוח נסיעות, רפואי ומטען *מומלץ ביטוח מורחב
רמת קושי:

טיול תיירותי, מתאים לכולם בהדרכת אלי הראל

מה להביא:

יימסר בפגישה עם המדריך שתפורסם לנרשמים קרוב למועד היציאה

הערות:

חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.

שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

ביטולים:
 • טיולים בתקופת הקורונה
  במקרה של התפרצות קורונה לפני היציאה החברה שומרת לעצמה את הזכות לבטל ולדחות את הטיול. במקרה כזה יהיה אפשר לבחור בין החזר כספי למעט 47 $ דמי טיפול או דחיית טיול. יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם. על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן), בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה. וזאת על מנת לחסוך לכם עוגמת נפש והפסד כספי. עדכונים והנחיות סופיות בנוגע לדרישות יציאה וכניסה לישראל יעודכנו לקראת היציאה לטיול.
  דמי  ביטול: חישוב ימי עבודה: ראשון עד חמישי לא כולל שישי/שבת וערבי חג  וחגים

  • ביטול הטיול מכל סיבה שהיא ממועד ההרשמה ועד 30 ימי עבודה מלאים לפני היציאה לטיול יחוייבו ב- 47 $ דמי טיפול למטייל.
  • דמי ביטול מ- 29 ימי עבודה ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 30% ממחיר הטיול למטייל.
  • דמי ביטול מ- 20 ימי עבודה ועד 14 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 40% ממחיר הטיול למטייל.
  • דמי ביטול מ- 13 ימי עבודה ועד 8 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 50% ממחיר הטיול למטייל.
  • דמי ביטול מ- 7 ימי עבודה ועד 4 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 70% ממחיר הטיול למטייל.
  • דמי ביטול מ- 3 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול: דמי ביטול מלאים