דצמבר-פברואר 2025: קובה, קוסטה ריקה וקנקון

קובה קוסטה ריקה כולל 2 לילות בקנקון

פנסיון מלא 16 ימים/14 לילות

קבוצת מטיילים עם פזית – טיולים ואגדות

קובה  אי גדול והפחות ממוסחר בקריביים ואחד המעוזים האחרונים של הקומוניזם בעולם. מדינה שבה הזמן עצר מלכת מאז המהפכה של פידל קסטרו. הקובנים ידועים בהכנסת האורחים והתיירים המגיעים לאי נהנים ממקצבים וריקודים שמשתלבים היטב עם גיטרות ומלודיות ספרדיות ואווירה ברחובות המתחממת רק כאשר רוקדים צ'ה צ'ה צ'ה (CHACHACHA) משלהבת ואין מה לעשות, צריך גם להתכונן לרעש החזק של המכוניות האמריקניות הענקיות המשייטות ברחוב ומחזירים אותנו לשנות ה-50.
קנקון  -נבלה להנאתנו בעיר החוף הממוקמת בחופה המזרחי של מקסיקו בחצי האי יוקטן.  מתגוררים בעיר כ-705,000 תושבים. העיר מהווה אתר תיירות בינלאומי בשל חופיה, ומרבית כלכלתה מתבססת על התיירות  קוסטה ריקה – נבקר ביהלום שבכתר של מרכז אמריקה, במדינה שקטה ושלווה, באתרי טבע במדינה, נצפה בחיות בר, בחופים הלבנים והנקיים ובקיצור גן עדן של תיירות טבע שהפכו בכך את המדינה לאחד המקומות היפים בעולם, שבהם ניתן לטייל באזור טרופי בטבעיות רבה ומבלי לפגוע בסביבה.

לסרטון לחצו

למועדי הטיול:

17.12.24-31.12.24 –  5,390$

14.01.25-28.01.25 – 5,450$

25.02.25-12.03.25 – 5,550$

לקבלת טופס הרשמה לחצו כאן

 • הטבות ביקורים וכניסות:
 • הוואנה – סיור מקיף, בית כנסת, כיכר המהפכה, מקדש הרום, טיילת המלקון, פינאר דל ריו, עמק הוינאלס, מערת האינדיאני, שייט בנחל תת קרקעי, סיור בארים' נסיעה במכוניות עתיקות משנות 50-60
 • גואמה וטאינה – שייט תעלות, סיינפואגוס, טיילת החוף
 • טרינידד – מוזיאון הרומנטיקה, פלאסה מאיור, עמק לוס אינחניוס, מועדון ערב
 • סנטה קלרה – מוזיאון צ'ה גווארה, מאטאנסאנס, קוחימר
 • קנקון – טולום
 • סן חוזה – תצפית בהר הגעש פואס, סיור במפלי פאז
 • הר ארנל – המעיינות החמים, הר הגעש ארנל, אגם ארנל , סנטה הלנה
 • מונטה ורדה – הגשרים התלויים "טיילת השמיים", סיור לילי מרתק ביער לאור פנסים
 • מנואל אנטוניו – תצפית מגשר נהר טרקולס, שמורת מנואל אנטוניו, שייט בספינת קטמרן
 • אשרת כניסה לקובה:
 • ויזה לקובה – תונפק ע"י החברה

יום 1 /  תל אביב – אירופה – הוואנה

ניפגש בנתב"ג ונטוס דרך אירופה להוואנה בירת קובה. התארגנות בשדה התעופה ולאחר מכן נעבור למלון לארוחה ערב ולינה.

יום 2 /  בית הכנסת – כיכרות העיר – כיכר המהפכה – "מקדש הרום" – טיילת המלקון

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור מקיף בהוואנה בירת קובה. נבקר בבית הכנסת ונפגש עם חברי הקהילה היהודית המקומית. נמשיך לסיור בעיר העתיקה ונסייר בחלק מהכיכרות הציוריות: כיכר סאן פרנסיסקו, דה אסיסי, אזור הקתדרלה, פלאסה ויאחו וארמאס. נלך ברחובותיה ההיסטוריים של העיר, נראה את בניין הקפיטול, את כיכר המהפכה ואזור האוניברסיטה. נמשיך לטיילת המלקון ולמבצר הציורי "אלמורו" אשר נבנה למטרת הגנה על הנמל. נבקר ונטעם משקה ב"מקדש" הרום "הוואנה קלאב". ארוחת צהריים כלולה במהלך יום סיורים גדוש זה. ארוחת ערב ולינה בהוואנה .

יום 3/  פינאר דל ריו – עמק הוינלס – מערת האינדיאני – שייט בנחל תת קרקעי

יום של טבע ונופים לפנינו. נצא לכיוון העיר פינאר דל ריו – האזור המערבי של האי הקובני. נבקר בתחנת התצפית לוס חסמינס שם יתגלה לעינינו עמק היסמין המרהיב; אחד מהאזורים החקלאיים היפים ביותר בקובה. נמשיך לביקור במערת האינדיאני ששימשה בעבר את התושבים המקומיים כמקום מסתור מפני הכובשים הספרדיים ונשוט בסירות בנחל תת קרקעי הזורם בתוך המערה. בהמשך נבקר באתר ציור הענק ה"פרהיסטורי" כביכול, של האמן המקומי גונזלס אוויחילדו – התמונה צוירה על גבי הגבעות הסלעיות ונשלב ביקור בחווה מקומית המגדלת טבק לייצור סיגרים. ביום זה נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית. בתום הסיורים – נסיעה חזרה מזרחה למלון בהוואנה. בלילה, כל הבארים, מועדוני הרומבה והסלסה, הקאזה דה לה מוסיקה וקפה קנטנטה קורצים ומזמינים. ארוחת ערב ולינה בהוואנה .

יום 4 / הוואנה – הכפר האינדיאני גואמה וטאינו – חוות תנינים – העיר סיינפואגוס / אתר מורשת עולמית – טרינידד

הבוקר נצא בנסיעה ארוכה לכיוון טרינידד, העיר העתיקה הציורית והיפה שנשתמרה מתקופת שלטון הספרדים. בדרך נבקר בגואמה וטאינו, מוזיאון פתוח ואוטנטי של הכפר האינדיאני המסורתי – הילידים המקוריים של האי קובה. ההגעה לשם הינה ברכב ובשייט תעלות והמוצגים מלמדים על חייהם של הילידים מהעבר הרחוק. נמשיך ונבקר גם בחוות תנינים שנמצאת בחלק הדרומי של האי. נעבור בסמוך "למפרץ החזירים" – מאזורי הקרבות העיקריים שניטשו בחודש אפריל 1961 בין כוחותיו של פידל קסטרו וכוחות שאומנו על ידי האמריקאים במטרה להפיל את שלטונו של פידל. נמשיך לעיר סיינפואגוס – ("מאה הלהבות"). סיינפואגוס היא עיר השוכנת לחופה הדרומי של קובה, כ-250 ק"מ מזרחית להוואנה ומשמשת גם כבירתו של מחוז סיינפואגוס. בעיר מתגוררים כ-165,000 תושבים ובשנת 2005 הכריז אונסק"ו על המרכז ההיסטורי של העיר כעל אתר מורשת עולמית, בשל הריכוז הגדול של מבנים בסגנון נאו-קלאסי, שנבנו בעיקר בשלהי המאה ה-19 ובראשית המאה ה-20. נטייל במרכז העיר ונראה את כיכר מרטינז ואת בניין תיאטרון תומס טרי. ארוחת צהרים , נבקר בארמון ואייה המוזר ממנו נצפה על העיר, הלגונה ומרחבי הים הקריבי. נמשיך לטרינידד, הנמצאת במחוז סנקטי ספיריטוס ואשר הוכרזה אף היא, בשנת 1988 ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נתמקם במלון באזור חוף אנקון לארוחת ערב ולינה .

יום 5 / טרינידד – מוזיאון הרומנטיקה – עמק לוס אינחניוס – יציאה למועדון

טרינידד ההיסטורית קטנה במעט מסיינפואגוס (רק 75,000 תושבים) אך מרכזה חשוב באותה מידה ואולי אף יותר; נצא לסיור מקיף בעיר העתיקה; במרכז העיר, לא הרחק מהקתדראלה, מוקדש בית מטופח למוזיאון הרומנטיקה ובו מוצגים על תולדות העבדות באזור;  בנוסף – זאת גם הזדמנות לבקר בארמון תקופתי להכיר את המבנה האופייני, להציץ במטבח, בכירה, ובסירים משונים מהמאה ה-19.  נמשיך לבר / מועדון הקנצ'נצ'רה הנודע, שם נלגום מהמשקה המפורסם הרום (Rum) ונוכל להצטרף בשירה וריקודים ללהקה המקומית. במקום מושמעת מוסיקה קובנית "חיה" והרבה אווירה. נבקר בכיכר המרכזית – פלאסה מאיור, נראה את הקתדראלה ובתי העשירים לשעבר שכיום רובם משמשים כמוזיאונים. ארוחת צהרים. נמשיך לטיול בעמק לוס אינחניוס שם נלמד על החקלאות המקומית הכוללת בעיקר גידולי קנה סוכר. נעלה למגדל התצפית מאנאקה איזנאגה אשר שימש את בעלי הקרקעות לפיקוח על העובדים. בתום הסיור נחזור למלון ולחוף הים הקריבי עם החולות הלבנים בערב נצא למרכזה של העיר ובה נהנה מצלילי המוזיקה הסוחפת של עיר זו כולל כניסה למועדון .ארוחת ערב לינה בטרינידד.

יום 6 / העיר סנטה קלרה / מאוזוליאום צ'ה גווארה – כפר הדייגים קוחימר

הבוקר נצא צפונה אל עיר המחוז סנטה קלרה; בעיר כ 220,000 תושבים והיא בירת מחוז ויה קלרה. בדצמבר 1958 הנחיל צבא ההפיכה הקטן של פידל, בראשותו של ארנסטו צ'ה גווארה מפלה כואבת לצבאו של הרודן בטיסטה – מפלה שהכריעה את המהפכה הקובנית כולה. בעיר נמצא אתר ומוזוליאום המנציחים את הגיבור הלאומי – צ'ה ואנו נערוך ביקור במקום וארוחת צהרים. (הערה: לעיתים נסגר המאוזוליאום ללא כל התרעה מוקדמת או סיבה הנראית לעין). במקרה שכזה נראה רק את הכיכר המרשימה ואת פסלו של צ'ה. בתום הביקור בסנטה קלרה נמשיך לכפר הדייגים הציורי קוחימר (Cojimar) אשר התפרסם כמקום מושבו של הסופר האמריקאי ארנסט המינגווי ושם כתב את ספרו "הזקן והים" אשר זיכה אותו בפרס נובל בשנת 1954. נמשיך בנסיעה קצרה להוואנה. ארוחת ערב.

יום 7 / הוואנה  – טיסה לקנקון

לאחר ארוחת בוקר נשלים את סיורינו בהוואנה נאכל ארוחת צהרים ולקראת ערב נמריא מהוואנה לקנקון. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 8 / טולום

הבוקר נצא לטייל והפעם בעיר קטנה הנמצאת מערבית לפלאיה דל כרמן ולצד חופיה הקריבים של מקסיקו מהיפים ביבשת. נבקר בחוף פראיסו היפייפה והעץ העקום המפורסם, נבקר בחוף הדייגים, ובאתר עתיקות המאיה ולפארק הלאומי טולום כולל ביקור באתר הארכאולוגי מבצר ימי של בני המאיה שמתנוסס על הצוקים אל מול חופי הים הקאריבי. זהו אתר קטן ביחס לאתרי עתיקות אחרים של המאיה, אבל השילוב של המבנים עם הצמחייה הטרופית שמסביב ועם צבעי הכחול של הים הקאריבי יוצרים מחזה מרהיב למדי. . בתום הסיור חזרה לארוחת צהרים וארוחת ערב ולינה לקנקון..

יום 9/ קנקון – סן חוזה

נצא אל שדה התעופה ונטוס מקנקון לסן חוזה לאחר הנחיתה נטפס עם האוטובוס לגובה של 2,708 מטר אל הר הגעש פואס – הר געש קלאסי בעל לוע ענקי שבתחתיתו אגם חם ובוץ וולקני מבעבע. (הערה: לעיתים עקב פליטת גזים רעילים לא ניתן לבקר בהר). לארוחת ערב וללינה בסן חוזה.(ביום זה אין ארוחת צהרים)

יום 10 / הפארק הלאומי מנואל אנטוניו – סיור בשמורה

נצא בנסיעה לכיוון הפארק הלאומי מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park). בדרך נעצור לתצפית מהגשר שמעל לנהר טרקולס ונצפה בעשרות הקרוקודילים הנמצאים במקום. הפארק הלאומי מנואל אנטוניו הוקם בשנת 1972 ושוכן במרכזה של רצועת חוף האוקיינוס השקט; הפארק לא נמנה על הפארקים הגדולים בקוסטה ריקה, אבל הוא ראוי מאוד לביקור בשל יער הגשם, החופים היפים והמגוון הגדול של בעלי החיים. במהלך הסיור הרגלי שנעשה בפארק נוכל לפגוש מינים רבים של בעלי חיים – מעצלנים ואיגואנות, דרך ציפורים ולטאות וכמה מינים של קופים. בפארק גם חופים יפים ומפרץ מרהיב, חולות לבנים, נחלים זורמים ושיחי מנגרובים. ביום זה כלולה ארוחת צהריים. בתום סיור בשמורה ניסע למלון ארוחת ערב ולינה במנואל אנטוניו.

 

יום 12 / מנואל אנטוניו – שייט בספינת קטמרן

הבוקר נצא לשייט על גבי קטמרן באוקיינוס השקט לאורכו של קו החוף המרהיב אל מול פארק מנואל אנטוניו. עם קצת מזל נוכל לראות סביבנו להקות של דולפינים אשר ילוו את הספינה שלנו, ובשמים מעלינו – להקות של שקנאים, קורמורנים וציפורים נוספות. בשלב מסוים נעצור באחד ממפרצי הים הרבים שבאזור, לשחייה ולצלילה עם שנורקל. הסיור כולל ארוחת צהרים. לאחר ההפלגה נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 13  /  מונטה ורדה – שמורת יער העננים – הגשרים התלויים

נצא בנסיעה לשמורת הטבע של יער העננים, מונטה ורדה (Monteverde), משתרעת על פני 260 אלף דונם של צמחייה צפופה – בגובה של 1,440 מטר מעל פני הים. היום יוקדש כולו לביקורים בשמורה מיוחדת זו; הפארק מרושת בשבילים ומסלולי הליכה מסודרים, וגשרים תלויים שמוליכים את המבקרים למפגש עם אלפי סוגים של עצים, מטפסים, פרחים בעלי צורות שונות, ציפורים, פרפרים, יונקים, זוחלים ועוד. ארוחת צהרים. מונטה ורדה היא דוגמה מצוינת לייחודיות של קוסטה ריקה, אשר מיקומה על החיבור היבשתי הצר בין יבשות אמריקה ובין האוקיינוסים האטלנטי והשקט, הפך אותה לגשר בלעדי של החי, הצומח, המעופף – ויצר בסופו של דבר מקום אשר למרות ממדיו הגיאוגרפיים הצנועים (שטחה של קוסטה ריקה הוא רק 51 אלף קמ"ר) יש בו כ־4% מסך כל החי והצומח בעולם. במהלך יום זה נערוך בין היתר את סיור הגשרים התלויים המפורסם המכונה אף "טיילת השמיים", ונחוש את מראהו ומשמעותו של יער הערפל הן מהקרקע והן מעל הצמרות. במידה ויוותר זמן נערוך סיור גם בעיירה סנטה הלנה. ארוחת ערב ולינה במונטה ורדה.

יום 14 / נסיעה להר הגעש ארנל / המעיינות החמים

נצא לעבר הר הגעש המפורסם ארנל בעל מבנה הקונוס המושלם; ארוחת צהרים ונגיע אל המלון שנמצא בסמוך להר ולאחר התארגנות קצרה נצא לביקור ובילוי באחד מעשרות אתרי המעיינות החמים הנמצאים באזור זה, שם נהנה מרחצה בבריכות התרמיות השונות – תוצר נביעה של מים חמים באזור געשי . ארוחת ערב ולינה בארנל.

יום 15 / ארנל – מפלי לה פז – סן חוזה

לאחרת ארוחת בוקר נצא לסיור קצר בעיר ובסיום העברה לשדה התעופה של סן חוזה. וטיסה דרך אירופה לתל אביב (אין ארוחות צהרים אין ערב)

יום 16 / סאן חוזה – תל-אביב

לאחרת ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר ובסיום העברה לשדה התעופה של סן חוזה. וטיסה דרך אירופה לתל אביב (אין ארוחות ביום זה) הגעה ארצה למחרת.

הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים לפי מזג האוויר או המלצות המדריך המקומי.

מלון:

מלונות בדרגת תיירות טובה וראשונה

טיסות:
 • טיסות בינלאומיות סדירות בחברת איבריה במסלול ת"א הוואנה // סאן חוזה – ת"א (דרך מדריד )
  תל אביב מדריד       המראה 0530 נחיתה 0955
  מדריד   הוואנה       המראה 1200 נחיתה 1630
  סן חוזה – מדריד      המראה 1750 נחיתה 1120     + למחרת
  מדריד תל אביב       המראה 1700 נחיתה 2245
 • טיסות פנים (פרטים בהמשך)
  הוואנה קנקון
  קנקון סן חוזה
מחיר:

כמופיע בתחילת הפרסום

תוספת לחדר יחיד: 1,100$

ניתן לשלם בכרטיס אשראי –ב- 3 תשלומים או בקרדיט לפני היציאה.
תשלום בהעברה בנקאית בשקלים או לחשבון בדולרי.

מחיר כולל:
 • טיסות:
  טיסות בינלאומיות סדירות בחברת איבריה במסלול ת"א הוואנה // סאן חוזה – ת"א (דרך מדריד )
  תל אביב מדריד       המראה 0530 נחיתה 0955
  מדריד   הוואנה       המראה 1200 נחיתה 1630
  סן חוזה – מדריד      המראה 1750 נחיתה 1120     + למחרת
  מדריד תל אביב       המראה 1700 נחיתה 2245
 • טיסות פנים (פרטים בהמשך)
  הוואנה קנקון
  קנקון סן חוזה
 • מיסים:
  מיסי נמל, בטחון ומחירי הדלק ליום 01.1.23 וכפוף לשינויים עד ליום יציאת הטיול.
 • בתי מלון:
  בתי מלון בדרגת תיירות ראשונה
 • כלכלה:
  פנסיון מלא כמפורט במסלול הטיול (למעט בימי הטיסה).
 • אשרת כניסה לקובה:
 • ויזה לקובה כלולה
 • תחבורה:
  אוטובוס נוח וממוזג להעברות / סיורים בהתאם לתוכנית הטיול.
 • הדרכה:
  מדריך ישראלי צמוד מצוות המדריכים הגיאוגרפיים של מילניום ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם.
 • תשר:
  מתן תשר לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות והמדריך הישראלי)
 • הערות:
  ייתכנו שינויים במסלול הטיול – הודעה על כך תימסר לנוסעים טרם הנסיעה.
  יציאה ו / או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית תחויב בדמי טיפול בסך של $75 לאדם + עלות השינוי עצמו.
 • הטבות ביקורים וכניסות:
 • הוואנה – סיור מקיף, בית כנסת, כיכר המהפכה, מקדש הרום, טיילת המלקון, פינאר דל ריו, עמק הוינאלס, מערת האינדיאני, שייט בנחל תת קרקעי, סיור בארים' נסיעה במכוניות עתיקות משנות 50-60
 • גואמה וטאינה – שייט תעלות, סיינפואגוס, טיילת החוף
 • טרינידד – מוזיאון הרומנטיקה, פלאסה מאיור, עמק לוס אינחניוס, מועדון ערב
 • סנטה קלרה – מוזיאון צ'ה גווארה, מאטאנסאנס, קוחימר
 • קנקון – טולום
 • סן חוזה – תצפית בהר הגעש פואס, סיור במפלי פאז
 • הר ארנל – המעיינות החמים, הר הגעש ארנל, אגם ארנל , סנטה הלנה
 • מונטה ורדה – הגשרים התלויים "טיילת השמיים", סיור לילי מרתק ביער לאור פנסים
 • מנואל אנטוניו – תצפית מגשר נהר טרקולס , שמורת מנואל אנטוניו , שייט בספינת קטמרן
מחיר אינו כולל:
  • מיסים:
   כל תוספת במיסי הנמל, ביטחון ושינוי במחירי הדלק שיתווספו לאחר ה – 01.1.23 ומסים שישולמו במזומן בחלק משדות התעופה.
  • ביטוח:
   ביטוח נסיעה רפואי ומטען. (מומלץ מורחב ומותאם לתקופה זו ) ניתן לקנות דרך משרדנו אצל הילה 0505782160
  • הוצאות אישיות:
   יציאה ו/או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית תחויב בדמי טיפול של 75$ לאדם, עלות השינוי עצמו.
רמת קושי:

טיול תיירותי מתאים לכולם

מה להביא:

יימסר לנרשמים בפגישה עם המדריך לפני היציאה לטיול

ביטולים:
 • טיולים בתקופת הקורונה
  במקרה של התפרצות קורונה לפני היציאה החברה שומרת לעצמה את הזכות לבטל ולדחות את הטיול. במקרה כזה יהיה אפשר לבחור בין החזר כספי למעט 47 $ דמי טיפול או דחיית טיול.יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם. על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן), בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה. וזאת על מנת לחסוך לכם עוגמת נפש והפסד כספי.עדכונים והנחיות סופיות בנוגע לדרישות יציאה וכניסה לישראל יעודכנו לקראת היציאה לטיול.
 • פרטי הביטול מתפרסמים בטופס הרישום