12-21 אוגוסט: קירגיסטן – אל לב הרי הטיאן שיאן וארץ הנוודים

קירגיסטן – אל לב הרי הטיאן שיאן וארץ הנוודים (10 ימים)

מסלול מקיף הכולל את אגם סונג קול

קבוצת מטיילים עם פזית – טיולים ואגדות

להורדת תוכנית הטיול להדפסה לחץ כאן

לקבלת טופס הרשמה לחצו כאן

בלב אחד מהאזורים דלילי האוכלוסין והפראיים ביותר בעולם שוכנות ארצותיהם של הקירגיזים וטג'יקים, אנשי ההרים הגבוהים של מרכז אסיה. אדם מערבי השומע את שם הרפובליקות הדרומיות של ברה"מ לשעבר, ודאי יחשוב מיד על משטר קומוניסטי מפחיד, קשוח, ומחנות צבא גדולים, שהיוו לא אחת מקור למשברים בין לאומיים שהשפיעו גם על המזרח התיכון. הקומוניזם כבר לא קיים, ובמקום מחנות הצבא נבנים ישובים חדשים. רק פסגות ההרים הגבוהות, האגמים, הנהרות והטבע האין סופי מאופק לאופק, נשארו כאילו לא השתנה דבר במשך דורי דורות.

קירגיסטן ממלכת ההרים הגבוהים של מרכז אסיה, הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם. באזור זה משגשגות כמה מן הערים העתיקות ביותר בעולם, שבעברן ריכזו את עיקר המסחר על דרך המשי ההיסטורית שחיברה בין אירופה לסין. תושבי האזור מיצגים פסיפס אנושי רב גוני הכולל בתוכו בליל מעניין של לאומים ושבטים נוודים ופוגש באוכלוסיות מרתקות, קירגיזים שהם שבטים רועים נוודים ממוצא תורכו-מונגולי. המסע בקירגיסטן, חוצה פסגות הרים מושלגות, קרחוני עד, קניונים שוצפים חרוצים בין ההרים, אגמים אלפינים גבוהים ומרחבי אחו ירוק ופורה. לאורך הדרך נשלב נסיעה בדרכים הרריות מהגבוהות בעולם, הליכות רגליות, ביקורים באתרים מרתקים על דרך המשי, שווקים מקומיים, כפרים ואוהלי נוודים. חווית חיים גם להרפתקנים שבינינו.

התוכנית כוללת:

קירגיסטן

 • בישקק
 • מגדל בוראנה
 • אגם איסיק קול
 • העיירה צ'ופלן-אתא
 • טיול ג'יפים לאגם סוטו בולאק
 • קרקול
 • שוק יום א'
 • קניון אלטין ארשאן
 • שמורת גטי אוגוז
 • שמורת סקזקה
 • טמגה
 • צייד בעזרת עיט הזהוב
 • מאהלי "הג'יילו"
 • אגם סונגקול
 • נהר קוקומרן
 • עמק סוסמיר
 • בישקק
 • מופע פולקלור

מבט לקירגיסטן

שטח: 198,500 קמ"ר (כ- 95% משטח המדינה הררי). אוכלוסייה: כ 4.7 מליון נפש. רובם קירגיזים. השאר הנם מיעוטים מחבר העמים (רוסים, אוזבקים, טאג'קים, קווקאזים, טטארים וכו'). משטר: רפובליקה דמוקרטית שבראשה עומד נשיא הנבחר אחת ל- 4 שנים  בירה: בישקק (פרונזה). כלכלה: רוב האוכלוסייה הם חקלאים עובדי אדמה ונוודים למחצה העוסקים ברעיית צאן ובגדולי בעל. ענפי היצוא העיקרים הם חשמל, אורניום, מעט זהב, פחם, נפט, וגז הטבעי. המטבע:  המטבע הקירגיזי נקרא סום  SUM  דת: אסלם היא דת הרוב, אולם קיים מיעוט השייך לכנסייה הרוסית אורתודוכסית.  שפות: קירגיזית ורוסית הן השפות המדוברות במדינה. שעון: גרינץ' פחות 5 שעות (כלומר שלוש שעות מוקדם מישראל).

יתרון שלנו בטיול לקירגיסטן

תוכנית הטיול שלנו, ייחודית, מעמיקה ומעניינת:

תוכנית הטיול שלנו נבנתה בעזרת צוות המדריכים המיומנים שלנו, ולאחר התייעצות עם אנשים שטיילו וחייו באזור מרכז אסיה ומכירים אותו היטב. התוכנית מקיפה וכוללת את כל האתרים והסיורים, דברים שחשוב לראות כדי להכיר את המדינה. לדעתנו זו תוכנית הטיול הטובה ביותר!

* התוכנית שלנו כוללת אל כל הסיורים והאתרים – אנחנו מבטיחים לכם ימי טיול מלאים, כולל פעילויות בערבים, ללא זמן חופשי, אנו לשירותכם מהבוקר ועד הלילה.

* המלונות שלנו נבחרו בקפידהממוקמים בערים או בכפרים, כולם נקיים נעימים, מהטובים ביותר (ברוב המקרים) בכל מקום.

* הדרכה מרתקת – ההדרכה המקצועית, הקפדנית, המעניינת של מדריכי "דרכים" המנוסים יבטיחו לכם טיול בטוח, מהנה ומרגש.

לסרטון וידאו על קירגיסטן לחצו כאן

למצגת זום נוספת לחצו כאן

תוכנית הטיול

יום 1: ת"א – בישקק

טיסה מת"א אל בישקק (דרך יעד ביניים) בירת קירגיזסטן. הגעה בשעות הבוקר המוקדמות של יום שני.

יום 2: אגם איסיק קול – צ'ולפן אתא

עם הנחיתה ולאחר ארוחת בוקר והתרעננות… נצא לדרך… בתחילה נסיעה לכיוון מזרח; על הדרך הראשית המובילה לעיר המחוז קראקול. בדרכנו נעבור בעיירה הצבאית לשעבר טוקמוק Tokmok. נמשיך לביקור במגדל בורנה Burana Tower. המגדל שבמקור הגיע לגובה של כ-45 מטרים הינו מינראט של מסגד ואחד השרידים האחרונים לעיר  העתיקה בלסגון Balasagun, אשר נבנתה ע"י השושלת הקרח נידית ששלטה במשך 300 שנה בין סמרקנד ועד קשגאר. נקיף את אגם איסיק קול Issyk kul זהו האגם הגדול בקירגיסטן ואחד מאגמי המים המתוקים הגדולים בעולם! נמצא במרומי הרי טיאן שיאן, בגובה 1,608 מטרים. נמשיך לביקור באתר פטרוגליפים "ציורי סלע עתיקים", בסמוך לעיירה צ'ופלן-אתא השוכנת במרכז החוף הצפוני של האגם. לינה במלון לחוף האגם איסיק קול.

יום 3: טיול ג'יפים – רכבי שטח לערוץ גריגורייבסק – אגם סוטו בולאק

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על רכבי שטח מקומיים ונצא אל תוככי הרכס טיאן שיאן. פנינו אל ערוץ גריגורייבסק המרשים. בדרכינו נראה מאהלי נוודים ועדרי סוסים, יערות ירוקי עד ונחלים זורמים בכל עבר. נחלוף על פני אגם בדרך למעבר הרים קוק בל בגובה של 2,395 מטרים. נמשיך בערוץ סמיונובסק אל האגם סוטו בולק. שם נעצור לארוחת צהריים בשטח ומסלול הליכה. אחר צהריים נרד ממהרים ונצא בנסיעה על הדרך הראשית לאורך האגם אל העיר קרקול. עם ההגעה ובהתאם לזמן נצא לסיור בעיר… העיר קרקול הינה הרביעית בגודלה בקירגיסטן ובה מגוון אתני עצום. העיר תוכננה בסגנון אירופאי ובין אתריה מוזיאון פרז'בלסקי הכולל יד זיכרון וגן בוטאני אשר נבנה לזכרו של מגלה העולמות. ה"בזאר" השוק המקומי הגדול והמפורסם שבה, הינו אחד הגדולים במדינה. בקור בו הוא הדרך הטובה ביותר לפגוש ולהכיר את התושבים המקומיים. השוק צפוף, צבעוני וריחני וניתן למצוא בו הכול מתליוני זהב ועד שרוך נעל… גם החלק הקולינארי "חזק" וטעים… בשוק נזכה לראות את האוזבקים מכינים "סמסי" עם בשר כבש, מרק אטריות "אשלנפו" הדונגאני, הלגמן האויגורי ו"קומיס" ו"קורט" מקומי. לינה קרקול.

יום 4: קרקול – קניון אלטין ארשאן (רכבי שטח 6X6)

בבוקר נעלה עם רכב שטח 6X6 במעלה קניון אלטין ארשאן, עמק אלפיני קניוני ומיוער, מוקף פסגות קרחונים אשר התברך במעיינות חמים. את העלייה לתוך הקניון נעשה ברכב שטח סובייטי קשוח. עם ההגעה נצא לטיול רגלי (קל) עם הרועים הנוודים בעמק המופלא בין מאהלי "הג'יילו" – מאהלי הקיץ הקירגיזי. הליכה בנוף אלפיני עוצר נשימה של נהר גועש, פלגי מים, יער אשוח מרהיב. כולל רחצה במעיינות המים המפורסמים של המקום. עם שובינו נשלים את הסיור בקרקול.. נבקר במסגד הבנוי בסגנון פגודה סינית ובכנסייה האורתודוקסית הישנה שבנויה מעץ. נגיע לביקור מרתק אצל אמן כלי נשק וכלי עבודה קירגיזים מסורתיים. נסייר ונכיר ככל שהזמן יותיר לנו. לינה בקרקול.

יום 5: קרקול שוק יום א' – שמורת ג'טי אוגוז – שמורת סקזקה – טמגה

נפתח את הבוקר בשוק הומה ביותר ביום א' – בכל יום ראשון השוק מתמלא ברועים מגדלי בהמות ובעלי חיים ומוכרים זנים רבים של כבשים, סוסים, חמורים, פרות ועוד… לאחר שנהנה מהמראות ומהאווירה התוססת נעזוב את קרקול ונחדור אל לב הרי הטיאן-שיאן Tian Shian. נסע לאורך הגדה הדרומית של אגם איסיק קול. הרי הטיאן שיאן – הרי השמיים בשפה הסינית, מן הרכסים הגבוהים ביותר בעולם ופסגתו הגבוהה מגיעה ל- 7,439 מ' בפסגת הניצחון. הרכס שמהווה חלק מרצועת ההימלאיה נפרס בין טשקנט, בירת אוזבקיסטאן ועד העיר אורומצ'י במערב סין. בדרכינו מערבה נעצור לביקור בשמורת ג'טי אוגוס Jety Oguz ("שבעת השברים") המפורסמת במסלע הייחודי לה. צורות הסלע וצבעי האדום/ חום שלו היוו בסיס לאגדות וסיפורים רבים… נמשיך לביקור בשמורת סקזקה המאופיינת בתצורות סלע חול צבעוני המשרה אווירה של אגדה ומכאן שמו "סקזקה" הלקוח מהשפה הרוסית. אם יותיר זמן ניכנס לרמת קומטור, האזור מרהיב ביופיו, רמה קסומה מוקפת פסגות הרים מושלגות, קרחוני עד, אגמים, נהרות זורמים, מפלים שוצפים ופלגי מים. במרחבי האחו המוריקים נראה את הקירגיזים יושבי ההרים במאהלי היורטות הלבנים על שפת האגמים. לעת ערב נגיע לטמגה לארוחת ערב ולינה.

יום 6: טמגה – נארין

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בנסיעה מערבה. ניסע לאורך החוף הדרומי של האגם איסיק קול. בדרכינו נעצור בכפר בוקומבייבה למפגש מרתק עם צייד קירגיזי הצד בעזרת עיט זהוב. נצפה במעוף צייד מרשים ונקווה להצלחה! העיט הצהוב, צייד חד ומהיר שידגים בפנינו את אחת משיטות הצייד העתיקות ששימשו את תושבי ההרים. נמשיך בדרכינו לעבר העיירה קושקור שם נתרשם מבית מלאכה ליצור לבד. לעת ערב נגיע אל העיר נארין בירת המחוז. לינה וארוחת ערב בנארין.

יום 7: עמק נהר נארין – אגם סונג קול

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לשוק המקומי, נתרשם מתרבות אריגת השטיחים במקום ונצא בנסיעה מערבה. נעבור את מעבר ההרים דולון Dolon המתנשא לגובה של 3,030 מטרים, בשעות הצהריים נגיע אל מרחבי העשב האין סופיים שעל שפת אגם סונגקול Son Kul. האגם, אשר גודלו כגודל הכינרת, ממוקם ברום של 3,016 מטרים ומוקף פסגות. בעונת הקיץ שוקק אזור האגם מאהלי רועים-נוודים-דייגים ועדרי סוסים. את הערב נבלה עם הנוודים הקירגיזיים ומשפחותיהם. בלילה נלון ביורטות (אוהלים קירגיזים מסורתיים).

יום 8: סונג קול – הרמות הגבוהות של סוסמיר

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בירידה ממרחבי העשב של אגם סונג קול לעבר העיירה צ'אייק Chaek. נמשיך בנסיעה מערבה לאורך נהר הקוקומרן Kokomeren. מימיו הסוערים כחולים וההרים סביב צבועים באדום הופכים את הדרך לאחת היפות והמרהיבות בטיול. נעצור לקפה על שפת הנהר ונמשיך לעבר עמק סוסמיר הפורה. עם ההגעה נצא למסלול הליכה באיזור. לינה וארוחות ערב בסוסמיר.

יום 9: הירידה מההרים אל בישקק

היום ניפרד מההרים הגבוהים של הרכס טיאן שיאן, ונתחיל לטפס אל מעבר הרים הגבוהה טו אשו Ashu כ-3,586 מטרים. בדרכינו נחצה ערוץ מרשים של נהר ה"קרה בלטה" המוקף הרים מצוקים בצבעים סגולים. הדרך המפותלת עושה דרכה אל מעבר לקו אלפיני שם יחשוף בפנינו נוף מרהיב של שטחי מרעה עצומים, אוהלי נוודים קירג'יזים (היורטות) ועדרי סוסים המלחחים עשב במרבדים המוריקים. עם ההגעה נצא להכיר את הבירה.  בישקק- בירתה המתחדשת של קירגיסטן. בישקק – הוקמה בשנת 1,878 ובין השנים 1,926 ו-1,991 הייתה ידועה בשם "פרונזה". על שמו של מפקד הבולשביקים, מיכאיל פרונזה, שקבע כי היא תהיה בירת קירגיסטן. בשפה הקירגיזית פירוש המלה בישקק הוא מַחְבֵּצָה שנועדה ליצר תסיסה של חלב סוסים. בישקק ממוקמת על רמה בגובה 800 מטרים בצלם של רכס הרי טיאן שיאן. בישקק היא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בקירגיסטן, היא מונה כ- 700,000 נפש (כחמישית מאוכלוסיית המדינה). תושבי העיר הם ערב רב של מוצאות אתניים, כשהקבוצה הגדולה היא מהמוצא הקירגיזי – מונגולי והיתר הם מיעוטים רוסים, קזחים ואוזבקים. בעיר מרוכזות כל מוסדות השלטון והיא משמשת כמרכז ניהולי מסחרי לכל רחבי המדינה. בישקק מזכירה את הערים של התקופה הקומוניסטית; היא מלאה כיכרות ענק ומבני שלטון אדירים. בערב נצא לארוחת סיום חגיגית בשילוב של מופע פולקלור מסורתי. לינה בבישקק.

יום 10: בישקק – ת"א

בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ דרך יעד ביניים.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

מלון:

מלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה/ בתי אירוח/ אוהלי יורט.

כלכלה: ע.ב פנסיון מלא. ארוחות בוקר וערב במקומות הלינה או מסעדות וארוחות צהריים פריסות בשטח

טיסות:

טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים) מישראל.

מחיר:

מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי:    2,689$ דולר ארה"ב

תוספת לאדם בחדר יחיד: 359 $ דולר ארה"ב

דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום בסך 150$, יתרת התשלום עד שלושה תשלומים שווים חודשיים (התשלום הראשון חודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן, העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית.

מחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים) מישראל.

* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לפברואר 2022).

* מלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה/ בתי אירוח/ אוהלי יורט.

* מיניבוסים מרווחים (מרצדס ספרינטר) המותאמים לנסיעה בכבישי הרים ובדרכי עפר

* כלכלה: ע.ב פנסיון מלא. ארוחות בוקר וערב במקומות הלינה או מסעדות וארוחות צהריים פריסות בשטח

* מים מינראליים צ'ופארים ופינוקים בהתאם למסלול.

* כניסות לאתרים/ שמורות כמפורט בתוכנית.

* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".

* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בעת הצורך/ ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.

* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

* דמי רישום ע"ס 150 $.

מחיר אינו כולל:

* ארוחות נוספות.

* שתייה בארוחות.

* שירותי סבלות.

* בדיקת קורונה ביציאה מקירגיסטן במידה ותידרש.

* הוצאות ושירותים אישיים.

* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

* ביטוח נוסעים.

רמת קושי:

מתאים לכולם: לכל אוהבי טיולי שטח, טבע בראשיתי, נופים ומרחבים ותרבויות שונות

מה להביא:

ציוד מומלץ לטיול גיאוגרפי

* מזוודה – לציוד אישי, תאוכסן בתא המטען של הרכב המלווה. הערה: חברות התעופה מגבילות את גודל ומשקל המטען המותר להטסה, התעדכנו במשרד "דרכים".

* תיק גב/ צד קטן – לסיורים בהם עוזבים את הרכב המלווה.

* חולצות ארוכות וקצרות.

* מכנסיים ארוכים וקצרים.

* בגד ים.

* כובע נגד שמש – מומלץ כובע רחב שוליים או כובע מצחייה עם כיסוי לעורף נגד שמש.

* משקפי שמש.

* מעיל גשם/ רוח – במהלך השהות יש אפשרות לגשם.

* כובע וכפפות לקור

* סווצ'ר/ סודר – מומלץ להביא פליס מחמם מאוד, אטום למים, קל, נעים, ומתייבש במהירות, אולם סודרים מחממים אחרים בהחלט יספקו.

* נעלי הליכה – נעלי הליכה גבוהות, נוחות וקלות.

* נעליים חלופיות – סנדלים או זוג נעליים חלופיות.

* לבנים, לבוש תחתון וגרביים – בכמות מספקת לכל ימי הטיול, ישנה אפשרות לכביסה.

* כלי רחצה.

* עזרה ראשונה – לצרכים אישיים: קרם הגנה נגד שיזוף, קרם גוף, שפתון, קוצץ ציפורניים, פלסטרים, טבליות וכו'. מומלץ לקחת חומרים דוחי יתושים וכן משחה המשמשת למריחה לאחר עקיצות וגירודים. אם  אתם נוטלים תרופות באופן סדיר, קחו כמות מספקת לכל ימי הטיול!

* עזרה שנייה – חוט ומחט וכמה כפתורים לתיקון.

* פינוקים, דברים טעימים וספר קריאה – תמיד מעלים את המורל.

* ציוד צילום – לא לשכוח לקחת זיכרונות בכמות מספקת.

הערות:

* תוספת לאדם בחדר יחיד: 359 $ דולר ארה"ב

* בין 15-19 מטיילים תוספת 99$ דולר ארה"ב למטייל.

* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.

* המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש מרץ 2022,

* יתכן ויהיה שינוי במחיר הטיול בעקבות עלית/ ירידת מחירים ושינויי שער דולר/ מטבע מקומי.

* בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.

* יש להדגיש, להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינויו/או מחדל הקשור בחברת תעופה כלשהי אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "דרכים TRAVEL" או כנגד טיולים ואגדות והאחריות כולה תהיה על חברות התעופה במקרה זה וכי" דרכים" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

* על הנוסעים להצטייד בביטוח רפואי מתאים הכולל הרחבה להטסה רפואית.

* ניתן לרכוש פוליסות ביטוח לחו"ל לכל הגילאים המותאמת לתקופת הקורונה בעלות של כ- 5-20 $ ליום בהתאם לגיל, מצב בריאותי של המבוטח ותנאי הפוליסה.

* יש לוודא עוד לפני היציאה כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה וכי ישנם לפחות 4 דפים ריקים בדרכון. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

ויזה ואישורי כניסה לקירגיסטן

ישראלים אינם נדרשים בהצגת ויזת תיור בכניסה לקירגיסטן. יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום ההגעה המתוכנן לפחות ושישנם מספיק דפים פנויים בדרכון. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

ביטוח

חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבות המתאימות לתקופת הקורונה הכוללת כיסוי לימי בידוד מעבר למסגרת הטיול, להיטס ופינוי אווירי וכו'. יש להתייחס למחלות רקע ולהצהיר עליהן. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. כסוי ביטוחי למצלמות, טלפונים ניידים ולמחשבים הוא בנוסף ויש להצהיר עליהן.

בריאות וחיסונים

חובת כל נוסע ליידע את מארגני המסע ומוביליו על בעיה רפואי כל שהיא, אם יש כזו. במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל האפשר את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש לגשת להתייעצות עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הביקור המתוכנן במדינה.

מידע כללי

הטיול מתוכנן היטב לאור היכרותנו עם מרכז אסיה, לרבות התושבים והמנהגים ולאור הניסיון הרב שצברנו. עם זאת מתרחשות מעת לעת הפתעות ואף תקלות בלתי צפויות, בשל גורמים שלא תלויים בנו ואשר יש בהם כדי לגרום לשנויים בטיול או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת. אנא, קבלו זאת ברוח טובה בהומור ובסבלנות וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויות הטיול. אנו  מבחינתנו נעשה הכול שהטיול יהיה מוצלח.

ביטולים:

תנאי ביטול: הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום דמי רישום ע"ס 150$ שלא יוחזרו. מ 15-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 30% מעלות הטיול, מ 7-14 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 70% מעלות הטיול, מ 6 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.

חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.

שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

הערת קורונה:

בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה בעולם, החזר תשלומים במקרים הבאים:

 1. ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינה המלווה באזהרה של משרד הבריאות ומחייבת בידוד של יותר מ 72 שעות בחזרה מהיעד.
 2. במידה ומעבר הגבול למצרים יהיה סגור לתיירים בעקבות סגר בישראל (סגר שבמהלכו ניתן יהיה לעבור את הגבול הטיול יצא כמתוכנן).

הערה: בכל מקרה דמי הרישום לא יוחזרו וישמרו כזיכוי לטיול עתידי.