שבת 28/5: טיול צעירים מיטיבי לכת נחל דוד עין גדי

במסלול חדש – שתי שמורות ביום אחד:
~ נחל דוד תחתון ~ מפל דוד ~ עין שולמית ~ מערת דודים ~ מעיין עין גדי ~ תל גורן ~
ואם נספיק גם נחל ערוגות והמפל הנסתר! ~

בין ים המוות לבין הקיר התלול של מצוק ההעתקים המתנשא מעל הכביש יש כתם ירוק החודר לים… זהו נווה המדבר עין גדי הכולל את נחל דוד ונחל ערוגות על שפעת המעיינות שלהם ומסלולי הטיול. 

ננצל את מזג האויר האביבי והנוח לקפיצה אחרונה דרומה לפני שנפרד עד לחורף הבא… טיול שהוא שילוב מושלם של מדבר ומים!

גם הפעם… כמו בפעמים הקודמות, ניקח אתכם לחלק נוסף בשמורה המרשימה הזו שבטוח לא הראו לכם בבית הספר  בדרך נראה יעלים, שפני סלע וצמחיה ייחודית לאזור זה. חלק מהדרך ניתן לצעוד בין בריכות ומפלים, בתוך קניונים מוצלים עטורי צמחי נחל.

נתחיל את טיולנו בנחל דוד תחתון ונעלה עד למפל דוד, אחד המפלים המפורסמים והגבוהים בארץ! מהמפל נמשיך אל מערת דודים, שפחות מוכרת למטיילים, שם יתגלה לנו נוף מרהיב הנשקף לים המלח, בריכות מים מתוקים וצלולים, מפלונים, ואיך לא – מערה עם מים זורמים! מי שירצה להתרענן או לשכשך את רגליו, מוזמן

לאחר הפסקה קצרה במערת דודים, נמשיך בדרכנו אל עין שולמית, מעיין שכבה מקסים שהוא אחד מארבעת מעיינות השמורה ומשמש כיום את תושבי קיבוץ עין גדי.

אם עד עכשיו לא ספגתם מספיק מדבר ומים, אנחנו ממשיכים לדבר הבא… מעיין עין גדי שמעתם עליו? זהו מעיין מרשים הנובע על מדרון הר מצפה עין גדי ויוצר בריכה נחמדה ופלג קטן.

נמשיך בירידה אל תל גורן, שבו נחשפו כלים מתקופת המלוכה, שרידים ומטבעות חשמונאיים ועוד… לאחר שסימנו V על שמורת נחל דוד, נמשיך אל עבר החלק השני ביומנו, שמורת נחל ערוגות! השביל עובר בין שני קירות מצוקיים גבוהים ובדרך שפע של מים וצמחיה!

נגיע עד למפל הנסתר, שם מי שירצה יוכל להכנס למים, בדרך אל המפל ובחזרה ניתן (אך לא חובה) ללכת חלק מהמסלול בתוך הנחל עצמו.

דמי ביטול:

עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

הערות:

אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין !
המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך
קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים