שבת 27/7: טיול צעירים חדש ב"שביל המעיינות" – הרי יהודה

מיועד לצעירים בין הגילאים 20-38 בלבד!

הצטרפו לקבוצת הצעירים שלנו בפייסבוק לתמונות ועדכונים

בין הרי יהודה, מסתתרים להם מאות מעיינות אשר פורצים מן ההר ומרווים את הצומח שסביבם, לאורך השנים למד האדם לנצל את מי המעיינות להשקיית שטחים חקלאיים מעובדים. כיום נותרו מהכפרים בעיקר אותם מעיינות ונקבות מים וכן בוסתנים עם עצים מלאי כל טוב.

הנוף המרהיב של הרי יהודה יעטוף אותנו לכל אורך המסלול! נהנה מאוויר פסגות, עצי אלונים, ברושים, אורנים, חרובים, שרשרת בריכות חצובות בסלע בהן נקווים מים חיים הפורצים מהאדמה, והרבה שקט ושלווה…

נתחיל את טיולנו בהר עמינדב ומשם נתצפת על כל האזור המרשים 🙂 בראש ההר ישנה אנדרטה ששמה "יד קנדי" לזכר נשיאה ה-35 של ארצות הברית, ג'ון פיצ'גרלד קנדי – JFK. משם נמשיך בהליכה בשביל שקיבל את שמו מן המעיינות הרבים שבדרכו – "שביל המעיינות", בעצירות שנעשה, מי שירצה להתקרר, יוכל להתפנק על המים הנעימים והמזמינים…

בדרך גם נגיע למקום מעניין שנקרא "הכותל הקטן", סכר עתיק בגובה של כ-10 מ' כנראה מהתקופה ההרודיאנית/הרומית. המקום קיבל את שמו מהמבנה שלו, צורת האבנים המרכיבות אותו והעובדה שהוא פשוט מרשים! ה"כותל" שימש כקיר תמך, סכר למניעת סחף של אדמה, כדי ליצור שטח יעיל לחקלאות. 

תוך כדי ההליכה בחורש היפהפה נעבור בין המעיינות עיינות עמינדב, עין עוזי, עין תמר, עין שריג, עין חנדק, עין סעדים, נשמע על חקלאות עתיקה – בתי בד לייצור שמן וגתות לדריכת ענבים לייצור יין.

נסיים את מסלולנו בחניון הסטף, אחרי כמה מעיינות טובים ומפנקים 🙂

נקודות האיסוף באוטובוס מחיפה:

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות – האוטובוס לא מחכה למאחרים

להרשמה:

דמי ביטול:

עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

הערות:

  • בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין – מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית
  • המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח
  •  קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים