שישי 31/7: טיול צעירים לאור ירח מלא אל מערת התאומים הרי יהודה !

הצטרפו לקבוצת הצעירים שלנו בפייסבוק לתמונות ועדכונים

נצטייד בגיטרה, קפה וסיפורים מרתקים נצא לטיול של חוויות וחברים לאור ירח ומלא כוכבים בהרי יהודה.

רוח תלטף את פנינו ונקשיב לקולות הרוח בעצים וחיות הלילה, העושים את הטיול לחוויה נעימה במיוחד.

נחל המערה ומערת התאומים שבסופו, אשר נמצאים בשמורת הטבע נחל דולב, הם מהיפים בהרי יהודה. השמורה עשירה בצמחיה ים-תיכונית, בוסתנים של כפרים חרבים, מבצר עתיק וגדול בסמוך לנו, ושפע של מערות בצלעי הגבעות וההרים העשויים סלע גיר קדום, כל אלו ועוד ילוו אותנו במסלול המקסים.

בתחום השמורה נמצאת מערת התאומים, מערת נטיפים יפה שנחשבה עד לגילוי מערת אבשלום-שורק כאחת ממערות הנטיפים היפות בישראל. במערה שוכנת אוכלוסייה של עטלפי חרקים, הנמצאים כיום בסכנת הכחדה בישראל.

במעמקי המערה נובע מעיין, שנתן למערה את שמה, כי ע"פ אגדה מקומית, אישה עקרה מהכפר הסמוך שתתה ממימיו וילדה תאומים. מי המעיין נאספים לבריכה חצובה קטנה. כיום, אסורה הכניסה לבריכה אך יפה לצפות על האדוות הנוצרות במי הבריכה כתוצאה מטפטוף המים אל הבריכה.

אגדה אחרת על המערה קשורה לזקיף הגדול שבמערה – "עמוד חמדאן", צעיר מקומי שכתנאי לנישואין היה צריך לעבור מבחן אומץ בדמות לילה שלם במערה, אך לא עמד במבחן, באימתו מהשדים שוכני המערה, והפך לעמוד אבן.

נתחיל את טיולנו מלא הטבע, נוף והיסטוריה בתצפית לעבר נחל שורק, נתהלך לנו בין נוף יפהפה של אלונים ואלות ונגיע אל עין חוד, חורבת בית עיתאב וגם "נתגלש" לנו מסלע נחמד (לא חובה).

משם נמשיך ונטייל בנחל המערה כשבמהלך הדרך נגיע למערת התאומים. לאורך השנים נמצאו בה לא מעט אוצרות ארכיאולוגיים! ניכנס למערה ואולי אף נצליח לראות בה את מאות אלפי עטלפי הפירות השוכנים בה וחיוניים לחקלאות באזור.

נקודות האיסוף באוטובוס מחיפה:

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות – האוטובוס לא מחכה למאחרים

להרשמה:

דמי ביטול:

עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

הערות:

  • בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין – מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית
  • המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח
  •  קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים